23. októbra 2016

Iuventa postúpila cez Ploješť do 3. kvalifikačného kola Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce

Hádzanárky Iuventy Michalovce Foto: TASR/Milan Kapusta
Michalovce 23. októbra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali v odvetnom zápase 2. kvalifikačného kola Pohára EHF nad rumunským družstvom CSM Ploješť vysoko 49:14 a prebojovali sa do 3. kvalifikačného kola. Na postup do skupinovej fázy Pohára EHF musia Michalovčanky uspieť aj v ňom.

2. kvalifikačné kolo Pohára EHF - odveta:

Iuventa Michalovce - CSM Ploješť 49:14 (22:5)

Zostava a góly Iuventy: Lafuentová, Medveďová – Černová 1, Holešová 11, Rebičová 3, Nagyová 1, Habánková 6/1, Štefaniková, Levčenková 12/4, Schusterová, Wollingerová 3, Dziurová, Dubavcová 2, Bajčiová 3, Perederyjová 7
Najviac gólov CSM: Marinová 6/1, Serbanová, Dragneaová po 2, Mihartová 2/1. Rozhodovali: Jovič, Arnautovič (obaja BaH), vylúčené: 3:9, 7 m hody: 5/5 - 4/3, 300 divákov
/prvý zápas: 43:19, postúpili Michalovce/

Michalovčanky podobne ako v sobotu urobili so súperom rýchly proces a už po prvom polčase si vypracovali vysoký náskok. V 15. minúte sa ujali desaťgólového vedenia a svoj náskok zvýšili na 22:5. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Michalovčanky naďalej udávali tempo a odovzdanému súperovi súkali jeden gól za druhým, keď strelecky vynikali 13-góloví Levčenková a 11-gólová Holešová. Vytúženú 50-ku síce nestrelili, ale potešilo aj víťazstvo 49:15 a postup do 3. kola.

František Urban, tréner Iuventy: "Teší ma, že sme si udržali koncentráciu celých 60 minút, na rozdiel od sobopty nám vyšiel aj druhý polčas. Som rád, že dievčatá dodržali moje taktické pokyny a už sa tešíme na utorok a na žreb tretieho kola."