Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2019

Ján Balciar získal majetky legálne, tvrdí to GajdošNa archívnej snímke Ján Balciar.Zdieľať
Na archívnej snímke Ján Balciar. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 12. septembra (TASR) - Polícia preverila medializované informácie o majetkoch šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, majetok nadobudol legálne. Po zasadnutí parlamentného výboru na kontrolu činnosti VS to povedal minister obrany Peter Gajdoš.


"Informoval som výbor a jeho členov aj o rokovaní včerajšej bezpečnostnej rady, kde prezident Policajného zboru Milan Lučanský informoval bezpečnostnú radu o vykonaní preverenia ex offo na základe medializovaných informácií o majetku pána Balciara," priblížil minister. Lučanský mal podľa jeho slov radu informovať, že polícia nezistila žiadne porušenia a Balciar majetok nadobudol legálne.

Predseda výboru na kontrolu činnosti VS Eduard Heger (OĽaNO) potvrdil, že zistenia polície, o ktorých výbor minister informoval, mali pozitívne závery. "Tie závery sme nevideli, určite sa na ne budeme dopytovať," zdôraznil Herger. Dodal, že výsledky zisťovania polície by mali byť zverejnené. "Ide nám o očistu dobrej povesti Vojenského spravodajstva," dodal.

Podľa medializovaných informácií získal Balciar niekoľko apartmánov na Táloch údajne podozrivým spôsobom. V prípade troch apartmánov a aj chaty v Nízkych Tatrách má ísť o nehnuteľnosti, ktoré v minulosti patrili človeku, ktorý má byť podľa medializovaných informácií prepojený s mafiánskou skupinou černákovcov. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na budovu Živeny vrátili po mnohých rokoch pamätnú tabuľu
<< predchádzajúci článok
K soche M. R. Štefánika v Trnave by mal pribudnúť pomník 1. ČSR

Ján Balciar získal majetky legálne, tvrdí to Gajdoš - diskusné fórum čitateľov