Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. januára 2021

Jankovská zostáva za mrežami, sudca zamietol aj jej opätovnú žiadosť o prepustenieBývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J. ostáva vo väzbe. Pre agentúru SITA to potvrdila HovorkyňaZdieľať
monika jankovska 676x451 22.1.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J. ostáva vo väzbe. Pre agentúru SITA to potvrdila Hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková.


„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, dnes (22. januára, pozn. redakcie) zamietol žiadosť obvinenej Moniky J. o prepustenie z väzby na slobodu,” povedala Kudjáková. Dodala, že sudca väzbu obvinenej dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil. Hovorkyňa dodala, že rozhodnutie je právoplatné, keďže procesné strany sa vzdali práva podať sťažnosť.

Moniku J. zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Odvtedy je bývalá štátna tajomníčka a bývalá sudkyňa stíhaná väzobne. Jej advokát Peter Erdős na jeseň 2020 potvrdil, že sa priznala k trestnej činnosti a spolupracuje s vyšetrovateľmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jankovská zostáva za mrežami, sudca zamietol aj jej opätovnú žiadosť o prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensko pricestovalo 65 poľských zdravotníkov, ktorí pomôžu pri realizácii skríningového testovania na ochorenie COVID-19.
<< predchádzajúci článok
Ak sa Slovensko s Izraelom na kúpe radarov čoskoro nedohodne, Naď je pripravený osloviť ďalšieho v poradí

Jankovská zostáva za mrežami, sudca zamietol aj jej opätovnú žiadosť o prepustenie - diskusné fórum čitateľov