Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2022

Jaroslav Baška ohlásil kandidatúru na trenčianskeho župana, má podporu viacerých stránNecelé štyri mesiace pred jesennými spojenými voľbami do samospráv obcí a krajov Jaroslav Baška definitívne potvrdil svoj záujem pokračovať vo funkcii predseduZdieľať
1 676x451 1.7.2022 (Webnoviny.sk) - Necelé štyri mesiace pred jesennými spojenými voľbami do samospráv obcí a krajov Jaroslav Baška definitívne potvrdil svoj záujem pokračovať vo funkcii predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). V poradí svoju tretiu kandidatúru oznámil na piatkovom tlačovom brífingu na Trenčianskom hrade.

Eurofondové projekty


Súčasný župan chce pri riadení kraja využiť svoje skúsenosti z predchádzajúcich volebných období. „V prvom rade sa chceme sústrediť na implementáciu eurofondových projektov, keďže projektové obdobie končí v roku 2023. Máme rozpracované projekty za 70 miliónov eur, ktoré potrebujeme dokončiť, aby sme kraj posunuli opäť dopredu," poznamenal Baška.

Bašku popri materskej politickej strane Smer-SD budú vo voľbách podporovať aj strana Hlas - sociálna demokracia, hnutie Sme rodina a Slovenská národná strana. Na tlačovom brífingu predstavil aj kandidátov na poslanecké miesta v krajskom zastupiteľstve.

Kandidát od Kotlebovcov


Baška je vo funkcii predsedu TSK druhé volebné obdobie, vo voľbách v roku 2017 získal v konkurencii ďalších šiestich kandidátov takmer 50 percent hlasov.

Kandidatúru na predsednícky post v TSK už dávnejšie ohlásil trenčiansky krajský predseda Kresťanskodemokratického hnutia Peter Máťoš a o dôveru voličov sa mieni uchádzať aj Anton Kysel ako kandidát strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jaroslav Baška ohlásil kandidatúru na trenčianskeho župana, má podporu viacerých strán © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z Domaše vytiahli utopeného muža. Bol nezvestný od piatku, kedy skočil do vody a už sa viac nevynoril
<< predchádzajúci článok
Homosexuálne páry vo Švajčiarsku majú dôvod na radosť, v krajine povolia sobáše rovnakého pohlavia