24hod.sk    Auto moto

03. júna 2012

Jorge Lorenzo zdolal na Yamahe VC Katalánska

Španiel Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal v najprestížnejšej triede MotoGP víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Katalánska, piateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Na ...

jorge lorenzo BARCELONA 3. júna (WEBNOVINY) - Španiel Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal v najprestížnejšej triede MotoGP víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Katalánska, piateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov.

Na druhom mieste skončil s odstupom 5 sekúnd Španiel Dani Pedrosa na Honde, tretí skončil taliansky jazdec Andrea Dovizioso (+9,361) na Yamahe.

Lorenzo figuruje aj na čele priebežného celkového poradia, pred druhým Austrálčanom Caseym Stonerom má náskok 20 bodov.

V triede Moto2 bol najrýchlejší Andrea Iannone z Talianska (Speed Up). Druhé miesto obsadil iba o 0,083 sekundy pomalší Švajčiar Thomas Lüthi, na tretiu priečku sa "postavil" Španiel Marc Márquez.

V kategórií Moto3 zvíťazil ďalší Španiel Maverick Viňales na motocykli FTR Honda. Za ním skončil druhý Sandro Cortese z Nemecka, tretiu priečku obsadil Portugalčan Miguel Oliveira.

Nedeľňajšie výsledky VC Katalánska

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 43:07,681 min, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +5,003 s, 3. Andrea Dovizioso (Tal.) Yamaha +9,361, 4. Casey Stoner (Aus.) Honda +9,544, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha +12,506, 6. Alvaro Bautista (Šp.) Honda +13,948

Celkové poradie (po piatich pretekoch): 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 115 bodov, 2. Casey Stoner (Aus.) Honda 95, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 85, 4. Andrea Dovizioso (Tal.) Yamaha 60, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha 56, 6. Valentino Rossi (Tal.) Ducati 51

Moto2: 1. Andrea Iannone (Tal.) Speed Up 41:16,852, 2. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter +0,083, 3. Marc Márquez (Šp.) Suter +1,137, 4. Esteve Rabat (Šp.) Kalex +12,516, 5. Claudio Corti (Tal.) Kalex +14,226, 6. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex +15,072

Celkové poradie (po piatich pretekoch): 1. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter 88 bodov, 2. Marc Márquez (Šp.) Suter 86, 3. Pol Espargaro (Šp.) Kalex 71, 4. Andrea Iannone (Tal.) Speed Up 71, 5. Scott Redding (V. Brit.) Kalex 50, 6. Mikka Kalio (Fin.) Kalex 40

Moto3: 1. Maverick Viňales (Šp.) FTR Honda 41:50,965, 2. Sandro Cortese (Nem.) KTM +7,752, 3. Miguel Oliveira (Portug.) Honda +7,853, 4. Louis Rossi (Fr.) FTR Honda +8,007, 5. Alexis Masbou (Fr.) Caretta +8,075, 6. Alex Márquez (Šp.) Suter Honda +8,267

Celkové poradie (po piatich pretekoch): 1. Sandro Cortese (Nem.) KTM 87 bodov, 2. Maverick Viňales (Šp.) FTR Honda 80, 3. Luis Salom (Šp.) Kalex KTM 55, 4. Romano Fenati (Tal.) FTR Honda 52, 5. Louis Rossi (Fr.) FTR Honda 45, 6. Alex Rins (Šp.) Suter Honda 44