Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. septembra 2019

K. Farkašovský: Zníženej dani na 10 % by mali podliehať len denníkyNa archívnej snímke poslanec NR SR Karol Farkašovský (SNS).Zdieľať
Na archívnej snímke poslanec NR SR Karol Farkašovský (SNS). Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 17. septembra (TASR) – Znížená daň z pridanej hodnoty (DPH) na noviny, časopisy a periodiká na 10 % by sa mala týkať len denníkov. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu, ktorý predniesol poslanec SNS Karol Farkašovský v rozprave k novele zákona o DPH.


Farkašovský navrhuje zúžiť skupinu tovarov, ktoré majú podliehať zníženej sadzbe DPH. "Sadzbe dane 10 % by tak podliehali len denníky, čo predstavuje zníženie príjmov DPH o 6 miliónov eur ročne," skonštatoval poslanec s tým, že sa tým berú do úvahy vplyvy na štátny rozpočet.

Opozičný poslanec za OĽaNO Eduard Heger sa v tejto súvislosti zaujímal, ako budú kryté výpadky zo štátneho rozpočtu, ktoré má priniesť tento, ale aj iné návrhy zákonov z dielne SNS. Zdôraznil, že minister financií má problém zostaviť budúcoročný štátny rozpočet.

Novelou zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorá je v súčasnosti v druhom čítaní, má klesnúť daň na noviny, časopisy a periodiká na 10 %. Znížená sadzba dane by sa nemala uplatniť na noviny, časopisy a periodiká, ktorých reklamný materiál jednotlivo alebo spolu tvorí viac ako 50 % celkového obsahu. Nižšia sadzba sa nemá uplatniť ani na periodiká, v ktorých erotický obsah predstavuje jednotlivo alebo spolu viac ako 10 % celkového obsahu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
B. Netanjahu predpovedal veľmi tesný výsledok predčasných volieb
<< predchádzajúci článok
Európsky týždeň mobility vyvrcholí v Trenčíne sobotnou cyklojazdou

K. Farkašovský: Zníženej dani na 10 % by mali podliehať len denníky - diskusné fórum čitateľov