02. novembra 2009

Kapitán Chára uzemnil provokatéra Averyho

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára pred nedeľňajším duelom Bostonu na ľade NY Rangers urobil poriadok s útočníkom "jazdcov" Seanom Averym. Počas predzápasového rozkorčuľovania sa Avery ...

NEW YORK 2. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára pred nedeľňajším duelom Bostonu na ľade NY Rangers urobil poriadok s útočníkom "jazdcov" Seanom Averym. Počas predzápasového rozkorčuľovania sa Avery verbálne "navážal" do hráčov Bruins, až sa jedna zo štipľavých poznámok dostala ku kapitánovi hostí Zdenovi Chárovi a ten už vedel, čo má robiť. "Prikorčuľoval som k nemu a povedal: 'Hu-hu-hu, toto môjmu tímu robiť nebudeš.' Jasne som dal najavo, že si to nemôže dovoľovať. Navyše som dodal, že pri každej možnej príležitosti do neho vrazím a naložím mu na zadok," objasnil pre Boston Globe najvyšší hráč v profilige Zdeno Chára.

Slovenský obranca splnil svoje slová do bodky a už v prvej tretine uštedril Averymu tvrdý náraz, po ktorom sa 29-ročný kanadský útočník len ťažko zbieral z ľadu a pomaly odkorčuľoval na striedačku. To Averyho uzemnilo natoľko, že aj keď odohral viac ako 12 minút v osemnástich striedaniach, na svoje konto si pripísal iba dva strelecké pokusy a jeden dvojminútový trest za narazenie na mantinel. Rangers napokon vyhrali gólom Marián Gáboríka futbalovým výsledkom 1:0.