09. marca 2008

Kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára nenastúpi proti Rangers

Kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára začal v sobotňajšom zápase NHL proti Washingtonu ...

BOSTON 9. marca (WEBNOVINY) - Kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára začal v sobotňajšom zápase NHL proti Washingtonu svojim gólom obrat z 0:1 na konečných 2:1, večer po súboji však chýbal na palube lietadla do New Yorku, kde Bruins nastúpia v nedeľu proti Rangers. Chára v Madison Square Garden nenastúpi. "Je dotlčený, to je všetko, čo o tom môžem povedať," reagoval na otázku zámorských médií Chárov agent Matt Keator. Podľa zámorských novinárov dokonca slovenskému obrancovi hrozí predčasný koniec sezóny, bližšie podrobnosti zranenia nie sú známe. Podľa špekulácii by mal Chára mať problémy s trupom. "Zaručene sezónu ešte nekončí, bude v poriadku. Nemyslím si, že by mal dlhšiu dobu byť mimo hry," dodal pre Boston Globe Keator. Tridsaťročný obranca podľa jeho slov poslednú noc veľmi dobre odpočíval. Obaja budú zápas s Rangers sledovať doma u Cháru v televízii. Chára v sobotu proti Washingtonu vyrovnal v tretej tretine na 1:1 a na ľade bol aj pri víťaznom góle Marca Sturma. "Všetci ste videli, že v tretej tretine hral cez bolesť. Je však bojovník a chcel byť na ľade," uviedol Keator. Hneď po zápase s Capitals povolalo vedenie Bruins do prvého tímu z farmy Matta Lashoffa, ktorý by mal v nedeľu nahradiť Cháru. SITA