25. júna 2013

Karolína Schmiedlová uhrala vo Wimbledone iba štyri gemy

Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Karolína Schmiedlová prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Wimbledone v Londýne s ...

karolina schmiedlova LONDÝN 25. júna (WEBNOVINY) - Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Karolína Schmiedlová prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Wimbledone v Londýne s jednoznačne favorizovanou austrálskou univerzálkou Samanthou Stosurovou 1:6, 3:6.

Odnáša si prémiu 23 500 libier a k nej 55 bodov do svetového rebríčka WTA (50+5 - aj so zarátaním finálového 3. kola minulotýždňovej kvalifikácie), v ktorom figuruje na 119. priečke, čo je jej osobný rekord.

Dvadsaťdeväťročná dobyvateľka rovnako významných newyorských US Open 2011 Stosurová sa nachádza na 13. pozícii v singlovom hodnotení, už bola aj na 4. mieste.

V britskej metropole sa jej v minulosti nikdy príliš nedarilo: dosiaľ najďalej bola v 3. kole v sezóne 2009.

Aspoň o vyrovnanie osobného rekordu v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu sa pokúsi proti Ruske Oľge Pučkovovej, ktorá na úvod prekonala Holanďanku Arantxu Rusovú, zhodou okolností vlani Stosurovej premožiteľku práve v 2. kole Wimbledonu. "Momentálne som naozaj šťastná z toho, že sa nemusím zaoberať zraneniami a môžem sa naplno koncentrovať na moju hru," cituje Stosurovú twitterové konto podujatia.

Milanom Martincom v rámci programu NTC trénersky vedená Schmiedlová (119.) prehrala vo finále kvalifikácie s Češkou Evou Birnerovou 4:6, 5:7, ale napokon sa stala tzv. lucky loserka. Finalistka vlaňajšej súťaže dievčat na antukovom Roland Garros má za sebou len päť dvojhier na trávnatom povrchu.

Predminulý týždeň sa na podujatí ITF v Nottinghame lúčila v 1. kole, v juniorskej kategórii vôbec nemala zážitok takéhoto typu. Osemnásťročná Košičanka sa nedávno na rovnako významnom spomenutom parížskom RG prebojovala z kvalifikácie až do 2. kola hlavnej súťaže.