12. januára 2017

KHL: Golyšev dostal za faul na Nedorosta stop na tri zápasy

Na snímke zranený Václav Nedorost (Slovan) v opatere lekárov v stredajšom zápase KHL HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 11. januára 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Moskva 12. januára (TASR) - Vedenie športovo-disciplinárnej komisie Kontinentálnej hokejovej ligy potrestalo Anatolija Golyševa z Avtomobilistu Jekaterinburg pozastavením činnosti na tri zápasy. Tréner Slovana Bratislava Miloš Říha dostal jednozápasovú suspendáciu. Informovala oficiálna stránka súťaže.

Golyšev sa previnil v stredajšom vzájomnom zápase oboch tímov (3:2 pp) faulom na Václava Nedorosta. Útočník hostí ho v 56. minúte nešetrne zrazil na ľad, Nedorosta museli zafixovať a z klziska odniesť na nosidlách rovno do nemocnice. Autor otváracieho zásahu si od rozhodcov vyslúžil trest na 5 minút a do konca zápasu za úder do hlavy a krku. Disciplinárka však jeho priestupok preklasifikovala na útok na hráča bez puku a okrem trojzápasového trestu musí Golyšev zaplatiť aj finančnú pokutu. Jej výšku nezverejnili.

Slováci dostali od Švédska debakel, Kozák: Prehrať 0:6 je strašné

Říha si vyslúžil dodatočný trest do konca zápasu za to, že opustil striedačku. Keďže je to už jeho druhý takýto trest, DK mu zároveň udelila stop na jeden zápas a finančnú pokutu.