24hod.sk    Šport    NHL

20. októbra 2005

Kolníkov gól Floride nepomohol

Útočník Floridy Panthers Juraj Kolník sa ako jediný zo slovenských hráčov gólovo presadil v utorkových zápasoch NHL.

Svoj tretí gól v doterajších ôsmich dueloch zaznamenal na ľade New Jersey a panteri sa ním v 44. minúte ujali vedenia. Ani to však nestačilo na domácich Devils, ktorým hostia napokon podľahli 3:4. Tréner hosťujúceho tímu Jacques Martin videl hlavný problém neúspechu v početných vylúčeniach svojich zverencov, ktorí v posledných dvoch stretnutiach inkasovali až šesť gólov práve počas oslabení. „Musíme sa stále snažiť o lepšie výkony, a to sa týka aj vyhýbania častým vylúčeniam,“ povedal po zápase Martin.
Edmonton privítal na domácom ľade Phoenix a diváci videli napínavý duel so šťastnejším koncom pre hostí. Coyotes po prvej tretine viedli 2:0, keď sa o obidva presné zásahy postaral Oleg Saprykin. Oilers sa však podarilo v treťej tretine vyrovnať. V predĺžení mali viac síl kojoti, keď akciu založenú slovenským krídelníkom Ladislavom Nagyom presne zakončil po prihrávke Petra Nedvěda Derek Morris.
V ďalšom stretnutí sa v Bell Centre proti sebe postavili Montreal a Boston. Ústrednou postavou zápasu bol Alexej Kovaľov, ktorý asistoval pri troch zo štyroch gólov Habs a výraznou mierou sa tak pričinil o víťazstvo svojho tímu nad hosťujúcimi Bruins. Právom bol tak označený za prvú hviezdu zápasu. Nedarilo sa však jeho krajanovi Nikolajovi Chabibulinovi, ktorý v stretnutí svojho Chicaga s Vancouverom inkasoval až šesť gólov. Po bezgólovej prvej tretine sa začal v druhej dvadsaťminútovke strelecký koncert domácich Canucks, ktorí strelili štyri góly v rozmedzí desiatich minút a položili tak základ svojho vysokého víťazstva 6:2.