Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. júla 2020

Koronavírus pravdepodobne dá práci z domu trvalejší základ, nemecké firmy chcú tento trend zachovaťVäčšina nemeckých firiem plánuje pre svojichZdieľať
gettyimages 1219714898 676x451 13.7.2020 (Webnoviny.sk) - Väčšina nemeckých firiem plánuje pre svojich zamestnancov zachovať možnosť práce z domu. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informoval v pondelok analytický inštitút Ifo. "Koronavírusová kríza môže dať práci z domu trvalejší základ," uviedol v tlačovej správe predstaviteľ inštitútu Oliver Falck.


Podľa údajov mníchovského inštitútu prácu z domu v čase pandémie využívali zhruba tri štvrtiny nemeckých firiem. Postaviť tento nástroj na trvalejší základ plánuje 54 percent podnikov. Prieskum medzi užívateľmi profesijnej sociálnej siete LinkedIn zase ukázal, že aktuálne v Nemecku pracuje z domu takmer polovica zamestnancov.

"Pre mnohé firmy tieto nové pravidlá znamenali výrazné investície do digitálnej infraštruktúry a nových komunikačných technológií. Úplný návrat k starému systému práce je veľmi nepravdepodobný," vysvetľuje Falck.

Podľa štúdie inštitútu Ifo je práca z domu aspoň dostupná pre 56 percent zamestnancov. Pred pandémiou koronavírusu túto možnosť využívala iba polovica z nich.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus pravdepodobne dá práci z domu trvalejší základ, nemecké firmy chcú tento trend zachovať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Doposiaľ si požiare vyžiadali o 17 obetí viac ako v rovnakom období minulého roka
<< predchádzajúci článok
Takmer pol milióna zahraničných turistov sa momentálne nachádza v Chorvátsku, medzi nimi aj tisícky Slovákov

Koronavírus pravdepodobne dá práci z domu trvalejší základ, nemecké firmy chcú tento trend zachovať - diskusné fórum čitateľov