24hod.sk    Radíme

17. februára 2020

Krásna vďaka štipľavým papričkám?Chilli papričky sušené i čerstvé všetkých chutí i farieb alebo napríklad kajenské korenie, ktoré každé jedlo dokážu poriadne rozpáliť, rozhodne odporúčame do vášho jedálnička zaradiť.Zdieľať
Krásna vďaka štipľavým papričkám?

Vedia hotové divy!

Koniec poteniu

Pálivé jedlo vám otvorí póry. Vďaka tomu sa začnete rýchlo potiť a telo sa začne ochladzovať. Za pár minút sa potiť prestanete a bude vám príjemne. Preto majú ľudia v horúcich oblastiach radi ostré jedlá.
Až vám raz bude horúco, zabudnite na zmrzlinu a dajte si napríklad vietnamskú pálivú polievku.

Vyčistí sa vám pleť

Zvýšená produkcia žalúdočných štiav, za ktorú vďačíme práve kapsaicínu, nielenže čistí črevá, ale tiež spôsobuje rýchlejšie trávenie.V našom tele je všetko tak dokonale prepojené, že vďaka správnemu tráveniu máme lepšiu pleť i zuby. Vyššie potenie síce môže spôsobiť aj väčšiu tvorbu mazu, ale pupienky sa neobjavia.

Máte dôvod k úsmevu

Úsmev dokáže rozžiariť každú ženu, občas sa ale môže stať, že k úsmevu nebudete mať žiadny dôvod. Na dobrú náladu však máme riešenie! Chilli papričky. Kapsaicín vyplavuje endorfíny a serotonín, ktoré sú strojcom dobrej nálady. Čím viac budete jesť chilli papričiek, tým budete šťastnejší.

Detoxikuje organizmus

Chilli papričky obsahujú ohromné ​​množstvo antioxidantov, ktoré prečisťujú organizmus a zbavujú tak telo škodlivých látok. Navyše obsahujú toľko dôležitý vitamín C a betakarotén, vďaka ktorému sa budete lepšie opaľovať a opálenie vám aj oveľa dlhšie vydrží.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/krasna-vdaka-stiplavym-paprickam-cl732966.html