Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. februára 2023

Kto sa dostane do Rock’n’rollovej siene slávy? Medzi nominovanými sú Missy Elliott či George MichaelMedzi nominovanými na uvedenie do Rock'n'rollovej siene slávy sú tento rok Missy Elliott, Willie Nelson, Kate Bush, Iron Maiden, Cyndi Lauper, Soundgarden, Sheryl Crow či ...Zdieľať
befunky collage 45 676x473 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Medzi nominovanými na uvedenie do Rock'n'rollovej siene slávy sú tento rok Missy Elliott, Willie Nelson, Kate Bush, Iron Maiden, Cyndi Lauper, Soundgarden, Sheryl Crow či zosnulý George Michael.


Inštitúcia sídliaca v Clevelande v stredu zverejnila zoznam 14 umelcov a skupín, ktorí sa tento rok uchádzajú o uvedenie do siene slávy. Sú medzi nimi aj Rage Against the Machine, The Spinners, A Tribe Called Quest, The White Stripes, Warren Zevon a Joy Division/New Order.

Umelci sa môžu o uvedenie do siene slávy uchádzať najskôr 25 rokov po vydaní svojej prvej komerčnej nahrávky.

Osem zo 14 nominovaných je v zozname po prvý raz, sú to Sheryl Crow, Missy Elliott, Joy Division/New Order, Cyndi Lauper, George Michael, Willie Nelson, The White Stripes a Warren Zevon. Missy Elliott a The White Stripes sa pritom naň dostali v prvom možnom roku, zatiaľ čo A Tribe Called Quest a Kate Bush boli medzi nominovanými aj vlani, no nedostali sa medzi ocenených.


Tohtoročný zoznam nových členov Rock'n'rollovej siene slávy zverejnia v máji a ich oficiálne uvedenie by sa malo uskutočniť na jeseň.
Zdroj: Webnoviny.sk - Kto sa dostane do Rock’n’rollovej siene slávy? Medzi nominovanými sú Missy Elliott či George Michael © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23: špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti (video)
<< predchádzajúci článok
Hormóny lásky. Odhaľte tajomstvo silných pocitov