24hod.sk    Z domova

19. júna 2025

Kuriózny prípad dopravného policajta v Humennom. Mal vyrábať a podpisovať zápisnice za poškodeného aj podozrivého



Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) obvinil policajta z dopravného inšpektorátu v Humennom zo



Zdieľať
img_2034 676x451 19.6.2025 (SITA.sk) - Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) obvinil policajta z dopravného inšpektorátu v Humennom zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Ako informovala hovorkyňa ÚIS Andrea Dobiášová, kuriozita tohto prípadu spočíva v tom, že policajt v priebehu skráteného vyšetrovania mal vyhotoviť minimálne 14 rôznych listín a zápisníc v mene poškodeného aj podozrivého bez ich fyzickej prítomnosti.


"Obvinený policajt vyšetroval dopravnú nehodu bez toho, že by reálne vypočul zainteresované osoby. Taktiež mal zápisnice aj podpísať tak, že napodobnil ich podpisy. Na základe toho mal vyhotoviť uznesenie o začatí trestného stíhania a aj o vznesení obvinenia. Tiež sa za nich oboznámil a preštudoval spis a aj podpísal potvrdenie o doručení uznesenia," priblížila Dobiášová. Policajtovi môže hroziť trest odňatia slobody na 2 roky až 5 rokov.


Zdroj: SITA.sk - Kuriózny prípad dopravného policajta v Humennom. Mal vyrábať a podpisovať zápisnice za poškodeného aj podozrivého © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/kuriozny-pripad-dopravneho-policajta-v-humennom-mal-vyrabat-a-podpisovat-zapisnice-za-poskodeneho-aj-podozriveho-cl816364.html