24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

12. februára 2014

Kuzminová i Sanitra tvrdia: Šance na medaily ešte budúUtorňajšie stíhacie preteky žien nevyšli Anastasii Kuzminovej podľa predstáv.Zdieľať
Soči 12. februára (TASR) - Utorňajšie stíhacie preteky žien nevyšli Anastasii Kuzminovej podľa predstáv.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na strelnici počas stíhacích pretekov žien na 10 km na XXII. zimných olympijských hrách vo vytrvalostnom komplexe Laura v Červenej Poľane 11. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Prvá pozícia na štarte a konečné šieste miesto boli sklamaním, ale najúspešnejšia zimná olympionička slovenskej histórie si z toho príliš ťažkú hlavu nerobí: "Veď šance na medaily ešte budú."

Najbližšia sa jej naskytne už v piatok podvečer, keď nastúpi na štart individuálnych pretekov na 15 km. V tejto disciplíne sa jej v prebiehajúcej sezóne darilo. V úvodných pretekoch Svetového pohára vo švédskom Östersunde obsadila druhú priečku za Češkou Gabrielou Soukalovovu, keď stratila iba 1,2 s, a v druhých v nemeckom Ruhpolding skončila tesne za prvou desiatkou. "Aj v ďalších pretekoch sa pokúsim zabojovať o medailu. Okrem individuálnych nastúpim aj v štafetách," uviedla Kuzminová.

Dvadsaťdeväťročnú pretekárku čakajú ďalej v pondelok preteky s hromadným štartom na 12,5 km a predstaviť by sa mala aj v budúcotýždňových mixoch a štafete žien. "Každý štart je pre nás šanca na medailový zisk a osobne si myslím, že Nasťa ešte nepovedala posledné slovo," uviedol jej strelecký tréner Juraj Sanitra.

V utorok ju o cenný kov pripravili podmienky v biatlonovom Komplexe Laura i nevydarená posledná strelecká položka. "Lyže išli dobre, ale ja nie. Na trati som sa necítila optimálne. Som o niečo ťažšia ako ostatné dievčatá a pri každom pokuse silno sa odraziť, som sa zabárala. Jednoducho som na tejto trati nedokázala letieť," uviedla.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová reaguje v cieli po stíhacích pretekoch žien na 10 km na XXII. zimných olympijských hrách vo vytrvalostnom komplexe Laura v Červenej Poľane 11. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok


Napriek tomu, že nezopakovala výborný bežecký výkon zo šprintu, až do poslednej streľby bojovala o medailu. No práve záverečných päť terčov ju pripravilo o šancu na cenný kov.

"Zmeškala som prvú ranu, odložila som ju a potom sa mi už nedalo poriadne nadýchnuť. S každou ďalšou ranou som už bojovala. Boli už také vydreté, vždy sú najťažšie tá štvrtá a piata rana," opísala rozhodujúce momenty Kuzminová, ktorá strávila na strelnici príliš dlhú dobu a netrafila predposledný 19. terč.

Po dvoch náročných štartoch bol pre Kuzminovú najdôležitejší oddych, a tak v stredu netrénovala. "Vypustíme tréning a aj streľbu. Možno aj na dva dni," uviedol Sanitra po pretekoch. Pre Tím Kuzminová bolo rovnako podstatné aj napraviť škody po poslednej mediálnej kontroverzii: "Pokúsime sa utlmiť tú nie veľmi príjemnú klímu, ktorá je navodená. Skúsime to dať do poriadku, aby sme sa mohli v pokoji pripraviť na ďalšie preteky," dodal.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/kuzminova-i-sanitra-tvrdia-sance-na-medaily-este-budu-cl270708.html