Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. novembra 2019

Lajčák sa zúčastní na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v BruseliNa snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.Zdieľať
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR - Jaroslav Novák
Bratislava 9. novembra (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) sa v pondelok (11. 11.) zúčastní na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci, ktoré sa bude konať v Bruseli. TASR o tom informovali z tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.


Ministri budú diskutovať o politickej situácii v Afganistane v nadväznosti na prvé kolo prezidentských volieb, pričom preskúmajú možnosti, akými môže Európska únia (EÚ) pomôcť mierovému procesu v krajine.

"Ide o tému, ktorá bola na novembrové rokovanie presunutá z predchádzajúceho zasadnutia. Šéfovia európskych diplomacií sa budú následne zaoberať aktuálnym vývojom v Perzskom zálive vzhľadom na pretrvávajúce napätie v tomto regióne, ako aj na štvrtú etapu odpútavania sa Iránu od záväzkov vyplývajúcich z jadrovej dohody (JCPOA)," spresnil rezort diplomacie.

Cieľom diskusie bude hľadanie možností dodržiavania JCPOA, ako aj identifikácia krokov prispievajúcich k deeskalácii situácie v regióne. "Zasadnutie rady zavŕši stretnutie s novým predsedom vlády Sudánu Abdallom Hamdokom, ktorý bude ministrov informovať o rokovaniach o komplexnej mierovej dohode v krajine. Zámerom stretnutia bude vyjadrenie podpory stabilizácii a transformácii krajiny zo strany EÚ," priblížilo ministerstvo.

Minister Lajčák absolvuje v Bruseli taktiež rokovanie s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom a otvorí výstavu fotografií venovanú 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina a Donecká republika začali odsun jednotiek zo styčnej línie
<< predchádzajúci článok
Zadlženého muža obvinili z explózie na svojej farme, zabil 3 hasičov

Lajčák sa zúčastní na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli - diskusné fórum čitateľov