Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. novembra 2019

Lesné požiare si v Austrálii vyžiadali už štyri obeteNa videosnímke dym stúpa z lesných požiarov vo Wollemi v austrálskom štáte Nový Južný Wales 13. novembra 2019.Zdieľať
Na videosnímke dym stúpa z lesných požiarov vo Wollemi v austrálskom štáte Nový Južný Wales 13. novembra 2019. Foto: TASR/AP
Sydney 14. novembra (TASR) - Už štyri ľudské životy si vyžiadali ničivé lesné požiare vo východnej Austrálii. Bilancia stúpla po tom, ako sa našlo telo muža v spálenej oblasti buša, informovala vo štvrtok miestna polícia.


Obyvatelia našli telo neďaleko mesta Kempsey v štáte Nový Južný Wales. Podľa polícia ide zrejme o 58-ročného muža, ktorý býval v chatke. Naposledy ho videli v piatok.

Aj ďalšie tri osoby padli za obeť lesným požiarom v Novom Južnom Walese. Ten je štátom najviac postihnutým požiarmi, ktoré vypukli na východnom pobreží minulý týždeň.

Požiare vypálili viac ako milión hektárov pôdy a poškodili alebo zničili stovky domov.

Podľa agentúry AFP sa majú podmienky v Novom Južnom Walese a Queenslande cez víkend zhoršiť, keďže sa očakáva zvýšenie teplôt a zosilnenie vetra.

V súčasnosti horí viac ako 100 požiarov, avšak dočasné zlepšenie poveternostných podmienok znížilo nebezpečenstvo, ktoré požiare predstavujú, a obyvatelia sa vracajú do svojich príbytkov, aby zistili, čo z nich zostalo.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump: Nákup systému S-400 Tureckom vytvára závažné problémy
<< predchádzajúci článok
Ani vo štvrtok sa na nás slnko neusmeje, dážď pokropí celú krajinu

Lesné požiare si v Austrálii vyžiadali už štyri obete - diskusné fórum čitateľov