24hod.sk    Technika

09. januára 2019

LG predstavuje TV budúcnosti: Prvý OLED televízor s ohybnou obrazovkouRevolučný "wow" dizajn, umelá inteligencia ThinQ a procesor Alpha 9 Gen 2 definujú úplne nový spôsob sledovania televízieZdieľať
LG predstavuje TV budúcnosti: Prvý OLED televízor s ohybnou obrazovkou

Spoločnosť LG Electronics na výstave CES 2019 definovala novú generáciu televízorov uvedením prvého ohybného OLED televízora na svete. LG SIGNATURE OLED TV R (model 65R9) mení definíciu televízorov vďaka variabilnému dizajnu, ktorý umožňuje špičková OLED technológia spoločnosti LG. Nejde len o ukážku technického majstrovstva - tento úžasný produkt sa môže pochváliť najvyššou kvalitou obrazu a zvuku. To všetko vďaka výsuvnej obrazovke s variabilným dizajnom, ktorý užívateľom poskytuje takmer nekonečné možnosti, ako si navrhnúť svoj dokonalý priestor pre sledovanie televízie.

 

Ako sa v modernej ére zlepšovalo rozlíšenie obrazoviek a užívatelia požadovali neustále lepší zážitok zo sledovania, tak rástli aj rozmery televízorov. Cenou za kvalitný obraz bol veľký čierny obdĺžnik, ktorý dominoval miestnosti, aj keď televízor nebol v prevádzke. Dokonca ani vyspelejšie prístroje nikdy nedokázali priniesť taký kontrast alebo tmavé tóny, aké zákazníci žiadali. Výrobcovia sa v snahe urobiť televízory menej nápadné predbiehali v tvorbe stále tenších obrazoviek a zameriavali sa na to, aby bol ich dizajn čo najmenej rušivý.

 

Predstavením minuloročnej LG SIGNATURE OLED TV W spoločnosť LG odstránila tradičný koncept, ktorý sa zameriaval na jednoduchosť obrazovky. Týmto televízorom s prezývkou Wall TV spoločnosť LG dokázala, že televízor môže poskytovať výkon, decentnosť i krásu súčasne. Posledná novinka výrobcu posúva tento koncept na úplne novú úroveň. Spoločnosť LG vytvorila televízor s displejom, ktorý pripomína kúzlo - dokáže sa objaviť a zase zmiznúť. Ide o revolučnú inováciu, ktorá zdanlivo popiera logiku. Písmeno "R" v názve LG SIGNATURE OLED TV R znamená revolúciu v domácej zábave a redefiníciu priestoru pomocou schopnosti objaviť sa a zbaliť obyčajným stlačením tlačidla.

 

Ohybný OLED televízor mení zaužívané pravidlá hry, oslobodzuje užívateľov od limitov a umožňuje usporiadať vlastný osobný priestor, ktorý už nemusí byť neustále vyhradený sledovaniu televízie. LG SIGNATURE OLED TV R sa vie premeniť tak, aby ponúkala tri rôzne možnosti sledovania - Full View, Line View a Zero View. To zákazníkom dáva možnosť používať televízor spôsobmi, ktoré neboli pred vznikom technológie OLED možné.

 

Režim Full View prináša zážitok zo sledovania veľkej obrazovky a ukazuje absolútny rozsah jej možností, pokiaľ ide o kontrast, hĺbku a realizmus, ktoré sa stali synonymom všetkých televízorov LG. Pozoruhodná kvalita obrazu a zvuku, dosiahnutá za pomoci umelej inteligencie, ktorá beží na inteligentnom procesore LG druhej generácie α (Alpha) 9, rovnako ako algoritmus deep learning, robia z tohto úžasného televízora triedu samu pre seba. Užívatelia môžu používať svoj hlas k inštruovaniu služby Amazon Alexa, nového doplnku k tohtoročnej sérii televízorov LG s umelou inteligenciou. Novinkou je tiež podpora pre Apple AirPlay 2 a HomeKit. Vďaka podpore pre AirPlay 2 môžu užívatelia ľahko prehrávať videá z iTunes a ďalších aplikácií, hudbu a fotky priamo zo svojich zariadení Apple do LG SIGNATURE OLED TV R. S podporou Apple HomeKit budú zákazníci môcť ovládať svoj televízor LG pomocou aplikácie Home alebo požiadaviek na Siri.

 

Line View umožňuje, aby LG SIGNATURE OLED TV R bola čiastočne vysunutá, čo dovolí správu špecifických úloh, ktoré nevyžadujú celú televíznu obrazovku. V Line View môžu užívatelia vyberať z funkcií, ako sú Clock, Frame, Mood, Music a Home Dashboard. Zvoľte mód Clock, aby ste sa rýchlo pozreli na hodiny a skontrolovali predpoveď počasia, mód Frame, aby ste si prezreli rodinné fotky zdieľané zo smartfónu, alebo mód Mood na vytvorenie uvoľnenej atmosféry.

 

V Zero View je celá obrazovka LG SIGNATURE OLED TV R skrytá pred zrakmi užívateľov a uschovaná v základni. Dokonca aj v Zero View si však môžete vychutnať hudbu alebo iný zvukový obsah vychádzajúci zo 4.2-kanálového 100-wattového audio systému s podporou Dolby Atmos. Prémiový pôvod je jasne vidieť na celej jednotke, od brúseného hliníkového puzdra až po kryt reproduktora z kvalitnej vlny, navrhnutý renomovanou dánskou firmou Kvadrat.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/lg-predstavuje-tv-buducnosti-prvy-oled-televizor-s-ohybnou-obrazovkou-cl644829.html