14. januára 2019

Líder florbalovej extraligy mužov z Nižnej prehral v pätnástom zápase

Líder florbalovej extraligy mužov z Nižnej prehral po prvý raz v sezóne až v pätnástom zápase. Nad jeho sily bol ATU Košice, domáci zvíťazili 6:5. V tabuľke zostalo len ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. januára (TASR) - Líder florbalovej extraligy mužov z Nižnej prehral po prvý raz v sezóne až v pätnástom zápase. Nad jeho sily bol ATU Košice, domáci zvíťazili 6:5. V tabuľke zostalo len jediné družstvo s nulou na konte, Hurikán Bratislava je bez bodu na poslednom mieste.

V šlágri kola sa Košičania do súpera pustili s veľkou vervou a po prvej tretine viedli 3:0. Oravčania sa však spamätali a dokázali vyrovnať, no počas celého zápasu ich domáci do vedenia nepustili a v súboji triumfovali 6:5. "Chcel by som pochváliť výkon Nižnej. Zápas mal perfektné tempo a hralo sa doslova pre oko diváka. Všetci sme sa tešili na tento duel, dodržiavali sme taktické pokyny a vyhrali sme srdcom. Myslím si, že o našom víťazstve rozhodla prvá tretina a koniec tretej. Doma sme túto sezónu ešte neprehrali a to tiež prispelo k úspešnému výsledku. Súperovi ďakujeme a tešíme sa na ďalšie meranie síl," povedal pre portál www.szfb.sk brankár košického ATU Dominik Turek.

Boje o postup do play off sa odohrávajú medzi štyrmi mužstvami, ktoré sa bijú o tri miestenky. V najvýhodnejšej pozícii bol pred 15. kolom 1.FBC Florbal Trenčín, no situáciu si skomplikoval domácou prehrou so Snipers Bratislava 8:9. Hurikán je aj naďalej posledný, s trenčianskym AS prehral doma 5:7.