11. decembra 2018

Liga majstrov: FC Porto jednoznačným víťazom D-skupiny

Hráč Porta Hector Herrera (uprostred hore).

Hráč Porta Hector Herrera (uprostred hore). Foto: TASR/AP
Bratislava 11. decembra (TASR) - Futbalisti FC Porto vyhrali v utorkovom stretnutí záverečného 6. kola D-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Galatasaraya Istanbul 3:2. V druhom zápase vyhralo Schalke 04 doma nad Lokomotivom Moskva 1:0. Oba víťazné kluby už mali istotu osemfinálovej účasti.

Už istý víťaz skupiny z Porta sa ujal vedenia v 17. minúte po góle Felipeho, druhý presný zásah pridal v 42. minúte z jedenástky Moussa Marega. Za domácich znížil v nadstavenom čase prvého polčasu takisto z penalty Sofiane Feghouli. Dvojgólové vedenie vrátil hosťom v 57. minúte Sergio Oliveira, no v 65. minúte strelil kontaktný gól Eren Derdiyok. Domáci mohli zakrátko vyrovnať, Feghouli však svoju druhú jedenástku nepremenil a tak si hostia odviezli z Istanbulu všetky body. Galatasaray skončil v tabuľke tretí a na jar bude hrať v play off Európskej ligy.

Rozhodujúci gól za Schalke dal v 91. minúte Alessandro Schöpf. Schalke postúpilo do osemfinále z druhého miesta, ruský tím v tohtosezónnych európskych súťažiach skončil.

6. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov

D-skupina:

Galatasaray Istanbul - FC Porto 2:3 (1:2)

Góly: 45.+1 Feghouli (z 11 m), 65. Derdiyok - 17. Felipe, 42. Marega (z 11 m), 57. Oliveira. Rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

FC Schalke 04 - Lokomotiv Moskva 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Schöpf. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)