12. septembra 2018

LIGA NÁRODOV: Španielsko uštedrilo Chorvátsku vysokú prehru

Saul Niguez, archívna snímka.

Saul Niguez, archívna snímka. Foto: TASR AP
Bratislava 12. septembra (TASR) - Futbalisti Španielska triumfovali v domácom stretnutí 4. skupiny A-divízie Ligy národov nad vicemajstrami sveta z Chorvátska 6:0. V tabuľke majú plný počet bodov, keď nadviazali na víťazstvo z Anglicka 2:1. Chorvátsko pri premiére v novej reprezentačnej súťaži utrpelo najvyššiu prehru v histórii.

Saul Niguez otvoril skóre utorňajšieho šlágra v 24. minúte. Marco Asensio zvýšil po vyše polhodine hry a onedlho sa po jeho strele odrazila lopta od brvna a chorvátskeho brankára Lovreho Kaliniča, ktorému pripísali vlastný gól. Španieli rozhodli už pred prestávkou, no aj po nej pridali ďalšie góly. V 49. minúte sa presadil Rodrigo, na 5:0 upravil kapitán Sergio Ramos a výsledok stanovil Isco. V drese Chorvátska absolvoval jubilejný 100. duel Ivan Rakitič.

Belgicko uspelo v zápase 2. skupiny A-divízie na Islande 3:0. Eden Hazard z jedenástky a Romelu Lukaku skórovali v rozmedzí 29. a 31. minúty, Lukaku sa presadil aj v závere druhého polčasu. Belgicko má v skupine tri body rovnako ako Švajčiarsko, Island utrpel dve prehry so skóre 0:9.

Bosna a Hercegovina zdolala v domácom súboji 3. skupiny B-divízie Rakúsko 1:0 gólom Edina Džeka.

Liga národov - utorok:

A-divízia - 2. skupina:
Reykjavík
Island - Belgicko 0:3 (0:2)
Góly: 31. a 81. Lukaku, 29. E. Hazard (z 11 m)

Španielsko - Chorvátsko 6:0 (3:0)
Góly: 24. Niguez, 33. Asensio, 35. Kalinič (vlastný), 49. Rodrigo, 57. Ramos, 70. Isco