29. marca 2023

Lionel Messi strelil 100. gól za Argentínu, v prípravnom zápase proti Curacau dal hetrik

Messi je len tretím futbalistom, ktorý v národnom tíme strelil viac než sto gólov. Celkovo ich má 102 a pred ním sú ešte Cristiano Ronaldo (122) a Iránec Ali Daei (109).

35-ročný futbalista strelil všetky góly v prvom polčase, Argentína zvíťazila na domácom štadióne 7:0. Messi dosiahol stý gól v reprezentácii v 20. minúte, keď dal úvodný gól stretnutia. Hráč PSG potom zaznamenal hetrik v priebehu 17 minút.

Ďalšie góly domácich strelili González, Enzo Fernández, Ángel Di María a Gonzalo Montiel.

Minulý týždeň strelil Messi svoj 800. súťažný gól v zápase, v ktorom Argentína zdolala Panamu 2:0.