23. augusta 2017

LM: Neapol s Hamšíkom postúpil cez Nice do skupinovej fázy

Hráč Neapolu José Callejon (tretí zľava) oslavuje so spoluhráčmi gól do bránky Nice vo futbalovom zápase odvety play off Ligy majstrov OGC Nice - SSC Neapol na štadióne v Nice 22. augusta 2017. Slovák Marek Hamšík tretí sprava. ...

Hráč Neapolu José Callejon (tretí zľava) oslavuje so spoluhráčmi gól do bránky Nice vo futbalovom zápase odvety play off Ligy majstrov OGC Nice - SSC Neapol na štadióne v Nice 22. augusta 2017. Slovák Marek Hamšík tretí sprava. Foto: TASRAP
Bratislava 23. augusta (TASR) - Taliansky futbalový tím SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom sa prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018. V utorňajšej odvete play off zvíťazil na pôde francúzskeho OGC Nice 2:0 vďaka Josemu Mariovi Callejonovi a Lorenzovi Insignemu, na prvý gól prihral Hamšík. Aj v prvom zápase triumfovali Neapolčania 2:0. Účasť medzi európskou "smotánkou" si zabezpečili aj Celtic Glasgow, FC Sevilla, Olympiakos Pireus a NK Maribor.

Neapol v prvom polčase pri Azúrovom pobreží kontroval vývoj a mohol sa ujať vedenie zásluhou Driesa Mertensa, strelu Belgičana však Yoan Cardinale vyrazil. Hráči Nice boli pasívni a vpredu bezzubí, Wesley Sneijder i Mario Balotelli boli neviditeľní. V 48. minúte si Hamšík nabehol do voľného priestoru a jeho nezištnú prihrávku na vzdialenejšiu žrď zužitkoval Callejon. Krátko na to opečiatkoval Mertens konštrukciu. V 63. minúte vystriedal Hamšíka Poliak Piotr Zielinski. V závere domáci ožili, v 88. minúty však inkasovali druhý gól z kopačky Insigneho.

Celtic síce prehral v odvete na pôde Astany 3:4, no v úvodnom dueli škótsky šampión deklasoval kazašský tím 5:0. Turecký Basaksehir Istanbul v prvom polčase súboja v Seville zmazal jednogólové manko z domáceho stretnutia, Andalúzania však napokon remizovali 2:2.

LM 2017/2018 - play off - odvetné zápasy:

FC Astana - Celtic Glasgow 4:3 (1:1)

Góly: 26. Ajer (vlastný), 48. Mužikov, 49. a 69. Twumasi - 33. Sinclair, 80. Ntcham, 90. Griffiths

/prvý zápas 0:5, Celtic postúpil do skupinovej fázy/

OGC Nice - SSC Neapol 0:2 (0:0)

Góly: 48. Callejon, 89. Insigne