24hod.sk    Zo zahraničia

27. júna 2022

Ľudia v Mariupoli lovia holuby, aby mali čo jesť a ruskí vojaci si z nich robia posmech, vyhlásil starosta BojčenkoObyvatelia okupovaného mesta Mariupoľ na juhovýchode Ukrajiny sú „nútení loviť holuby," aby mali čo jesť. Uviedol to v pondelok vo vyhlásení starosta MariupoľaZdieľať
aptopix_russia_ukraine_50882 276e6d1ec9a544bc814625f3a90d8f8c 676x451 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia okupovaného mesta Mariupoľ na juhovýchode Ukrajiny sú „nútení loviť holuby," aby mali čo jesť. Uviedol to v pondelok vo vyhlásení starosta Mariupoľa Vadym Bojčenko, ktorý z mesta pod ruskou kontrolou emigroval.


Bojčenko konštatoval, že obyvatelia Mariupoľa na chytanie holubov „používajú improvizované pasce" a ruskí vojaci si robia „posmech z ľudí, ktorí pred vojnou žili naplno a nevedeli, čo je hlad a nedostatok pitnej vody". Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Tieto strašné veci sa dejú v 21. storočí v srdci Európy pred očami celého sveta," dodal starosta Mariupoľa.

Svoje vyhlásenie ukončil niekoľkými radami o rizikách konzumácie holubov, ktoré poskytol Oleksandr Lazarenko z Centra základnej zdravotníckej starostlivosti v Mariupoli.

Lazarenko upozornil, že „holuby sú živnou pôdou pre mnohé vírusové, bakteriálne a hubové ochorenia".Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Mariupoli lovia holuby, aby mali čo jesť a ruskí vojaci si z nich robia posmech, vyhlásil starosta Bojčenko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/ludia-v-mariupoli-lovia-holuby-aby-mali-co-jest-a-ruski-vojaci-si-z-nich-robia-posmech-vyhlasil-starosta-bojcenko-cl774250.html