14. apríla 2019

MacKinnon rozhodol o výhre Colorada v Calgary, Avalanche získali bod

Hráči Colorado Avalanche Nathan MacKinnon, Tyson Barrie, Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog oslavujú víťazný gól v zápase NHL s Calgary Flames, 13. apríla 2019. Foto: TASR/AP
New York 14. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL nad Torontom 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Oporou Bruins bol brankár Tuukka Rask, ktorý zneškodnil 30 striel súpera. Jeho brankársky kolega Slovák Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky.

Obhajca titulu Washington bol doma stopercentný, Carolinu zdolal aj v druhom zápase. O víťazstve Capitals v pomere 4:3 rozhodol v predĺžení sviatočný strelec - obranca Brooks Orpik.

Vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie medzi Nashvillom a Dallasom je po úvodných dvoch stretnutiach stav nerozhodný 1:1. Predators v noci na nedeľu vydreli výhru 2:1 po predĺžení, víťazný gól strelil Craig Smith.

Colorado zvíťazilo na ľade Calgary 3:2 po predĺžení a vyrovnalo stav série 1. kola 1:1. O triumfe Avalanche rozhodol v 69. minúte Nathan MacKinnon.