15. novembra 2019

Maďari prehrali v príprave na novom štadióne s Uruguajcami

Na snímke gólová radosť hráčov Maďarska.

Na snímke gólová radosť hráčov Maďarska. Foto: TASR - Martin Baumann
Budapešť 15. novembra (TASR) - Futbalistom Maďarska nevyšla generálka na utorkový záverečný zápas kvalifikácie EURO 2020. V piatkovom prípravnom stretnutí prehrali na novom Štadióne Ferenca Puskása v Budapešti s Uruguajom 1:2.

Všetky góly padli v úvodnej polhodine. V 15. minúte otvoril skóre Edinson Cavani, o šesť minút neskôr zdvojnásobil vedenie hostí Brian Rodriguez. Vzápätí potešil 67.155 divákov na tribúnach Ádam Szalai, ale to bolo z domácej strany všetko.

Maďarsko v utorok uzavrie kvalifikáciu na pôde Walesu. V tabuľke E-skupiny je na druhom mieste o dva body za Chorvátskom a o dva pred Slovenskom, ktoré však odohralo o zápas menej.