26. mája 2012

Marián Gáborík si o Stanleyho pohár nezahrá, Rangers vypadli

Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v piatkovom šiestom finálovom stretnutí play-off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad New York Rangers 3:2 po predĺžení, sériu hranú na štyri úspechy ...

martin brodeur NEW YORK 26. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v piatkovom šiestom finálovom stretnutí play-off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad New York Rangers 3:2 po predĺžení, sériu hranú na štyri úspechy vyhrali 4:2 a postúpili do finále Stanleyho pohára.

V ňom sa od stredy 30. mája stretnú s víťazom vyraďovacej časti Západnej konferencie mužstvom Los Angeles Kings.

"Diablom" vyšla prvá tretina, v ktorej získali dvojgólové vedenie zásluhou Ryana Cartera a Iľju Kovaľčuka.

"Jazdcom" sa však v druhej časti podarilo vyrovnať, keď sa do streleckej listiny zapásali Fedotenko a Ryan Callahan. Rozhodnutie priniesol hneď úvod predĺženia, v ktorom sa presadil 22-ročný center Adam Henrique.

New Jersey môžu získať cennú trofej po deviatich rokoch, Los Angeles cennú trofej ešte nezískalo. Slovenský krídelník Marián Gáborík v piatok odohral za NY Rangers viac ako 23 minút, ale nestarnúceho Martina Brodeura neprekonal ani jednou zo štyroch striel.

„Veľa to pre nás znamená,“ cituje nhl.com prvú reakciu Iľju Kovaľčuka po zápase: „Je to skvelý pocit. Vlani to bol pre nás tvrdý oriešok, ale tento rok to bolo iné. Hrali sme dobre počas celej sezóny. Prvé kolo play-off bolo ťažké, no potom už sme hrali našu hru.“

Nadšenie neskrýval ani mladý strelec víťazného gólu Adam Henrique: "Bolo to ako na Vianoce.“

Výsledok - finále Východnej konferencie NHL - piatok - 6. zápas:
New Jersey Devils - New York Rangers 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0) - konečný výsledok série: 4:2, do finále Stanleyho pohára postupuje New Jersey
Góly: 11. R. Carter (S. Gionta, Bernier), 14. Kovaľčuk (Zubrus, Clarkson), 62. Henrique (Kovaľčuk, Ponikarovskij) - 30. Fedotenko (McDonagh, B. Richards), 34. R. Callahan (Girardi, McDonagh)