31. decembra 2011

Marián Hossa opäť skóroval, darilo sa aj Jarovi Halákovi

Hokejového útočníka Chicaga Mariána Hossu vyhlásili v piatok za prvú hviezdu stretnutia s Detroitom. Trenčiansky odchovanec dosiahol v zápase svoj 17. gól v sezóne, keď v 28. min ...

hossa NEW YORK 31. decembra (WEBNOVINY) - Hokejového útočníka Chicaga Mariána Hossu vyhlásili v piatok za prvú hviezdu stretnutia s Detroitom.

Trenčiansky odchovanec dosiahol v zápase svoj 17. gól v sezóne, keď v 28. min vyrovnal na 2:2.

O víťazstve Blackhawks 3:2 v súboji proti veľkému rivalovi rozhodol obranca Brent Seabrook. Chicago z posledných trinástich duelov vyhralo desať a s 52 bodmi vedie celú ligu. "Hossa odohral neuveriteľný zápas, bol skvelý," povedal tréner Blackhawks Joel Quenneville. "Na tento duel bolo ľahké sa motivovať, keďže fanúšikovia už pred prvým vhadzovaním boli blázniví. Stretnutia s Detroitom sú vždy veľmi tesné a dramatické, duely pred takou kulisou chce hrať každý hokejista," povedal Hossa.

Halák sa rozlúčil s rokom prehrou

Brankár Jaroslav Halák zo St. Louis sa stal druhou hviezdou duelu s Nashvillom, s rokom 2011 sa však rozlúčil prehrou 1:2 po samostatných nájazdoch. Halák mal v zápase 33 úspešných pokusov. Tréner Ken Hitchcock už skôr oznámil, že v sobotu proti Detroitu postaví do bránky Briana Elliotta. Z víťazstva sa tešil fínsky gólman Pekka Rinne, ktorý v hre zlikvidoval 35 pokusov hráčov St. Louis. O výhre Predators rozhodol v piatej sérii Martin Erat.

"V rozstrele máte málo času sledovať, čo brankár robí a ako pracuje s vyrážačkou a lapačkou. Skúsil som strelu nad vyrážačku. Som v lige už dlho a viem, ako brankári reagujú. V týchto chvíľach si môžete spomenúť na predzápasové video, ale oveľa dôležitejší je inštinkt a čítanie hry," pripomenul Erat. Blues prehrali aj tretí zápas s Predators v sezóne a v rozstrele v samostatných nájazdoch naposledy uspeli 7. marca 2011.

"Odkedy som pri mužstve, mali sme tretíkrát až do poslednej chvíle možnosť uspieť v samostatných nájazdoch. Ani raz sa nám to nepodarilo. Je to frustrujúce pre hráčov i Jaroslava," povedal Hitchcock.

Marián Gáborík nebodoval

Po výhre 4:1 na Floride sa hráči New York Rangers opäť posunuli pred Boston na čelo tabuľky Východnej konferencie.

Rangers o víťazstve rozhodli v prvej tretine, v ktorej dali tri góly. Marián Gáborík v druhom zápase po sebe nebodoval, na svoje konto si pripísal počas necelých 14 minút na ľade 2 strely.

Rovnaký počet ohrození Henrika Lundqvista dosiahol na opačnej strane Tomáš Kopecký, ktorý sa na konci druhej tretiny po krosčeku od Michaela Del Zotta pobil s Mikom Ruppom.

Washington si poradil s Buffalom 3:1, o dva jeho góly sa postaral Alexander Ovečkin. Zraneniami sužovaní Sabres, v ktorých zostave prvýkrát počas štvortýždňovej pauzy pre zranenie chýbal Andrej Sekera, prišli aj o ďalšieho hráča. Z duelu musel odstúpiť obranca Christian Ehrhoff a bude chýbať niekoľko týždňov. Nicklas Bäckström z Washingtonu strelil svoj 100. gól v NHL.

V predĺžení súboja s Calgary rozhodol svojím 400. presným zásahom o víťazstve Ottawy jej kapitán Daniel Alfredsson. "Nemyslím si, že by som sníval o tom, že jubilejný gól dosiahnem takto. Je to však niečo špeciálne. Prišiel v predĺžení, v domácom prostredí, mohol som sa oň podeliť so spoluhráčmi, fanúšikmi i mojou rodinou, ktorá bola v hľadisku," uviedol Alfredsson.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - Calgary 4:3 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 24. Foligno (Gončar), 33. Z. Smith (Lee, C. Phillips), 45. E. Karlsson, 64. Alfredsson (E. Karlsson, Neil) - 1. Rene Bourque, 7. Glencross (Bouwmeester, Iginla), 19. Butler (Babčuk, Bäcklund)

Florida - New York Rangers 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Góly: 30. Bradley (Gudbranson) - 1. Hagelin (Callahan, McDonagh), 6. B. Richards (Woywitka), 16. Del Zotto (B. Richards, Hagelin), 28. Dubinsky (McDonagh)

Washington - Buffalo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Ovečkin (Vokoun), 24. Nicklas Bäckström (Siomin, R. Hamrlík), 55. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Siomin) - 36. Hecht (Vanek, Pominville)

Chicago - Detroit 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Toews (z tr. strieľania), 28. MARIÁN HOSSA (Carcillo, Leddy), 42. Seabrook (P. Kane, Sharp) - 10. Abdelkader (D. Miller, Cleary), 26. Bertuzzi (Commodore, J. Ericsson)

St. Louis - Nashville 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 14. Oshie (Backes, Perron) - 3. Halischuk (Josi), rozhodujúci sam. nájazd Erat
Jaroslav Halák (STL) mal 33 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.