Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2021

Matovič je Sulíkovým spoluvinníkom, Dobrá voľba podáva podnet pre vážne podozreniaMimoparlamentná strana Dobrá voľba podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní pre vážne podozrenia z naplnenia viacerých trestných činov. Konkrétne ide o šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej ...Zdieľať
tomas drucker dobra volba 676x476 14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Mimoparlamentná strana Dobrá voľba podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní pre vážne podozrenia z naplnenia viacerých trestných činov. Konkrétne ide o šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie a usmrtenie.

Vyplakávanie na sociálnych sieťach


Dôvodom je, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) týždne verejne oznamuje porušenie zákona ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), pritom sám nijako nekoná, čím sa stáva spoluzodpovedným a spoluvinným.


V tlačovej správe o tom informoval tím Dobrej voľby s dodatkom, že podľa Matovičových slov je Sulík zodpovedný za spôsobenie nakazenia tisícov ľudí, za ich smrť a miliardové škody. Strana preto podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní, aby dané skutky prešetrili.

Matovič len písal, nijako nekonal


Podľa Dobrej voľby nie je možné iba verejne oznamovať porušenia zákona a vyplakávať na sociálnych sieťach o škodách, ktoré svojou nečinnosťou spôsobil vlastný minister, ale je potrebné konať. Predseda mimoparlamentnej strany Tomáš Drucker očakával, že sa premiér postaví k danej situácii ako chlap a v prvom rade bude hájiť právo a občanov.

„Keďže Igor Matovič popísal verejne niekoľkokrát skutočnosti, ktoré napĺňajú skutkové podstaty trestných činov, avšak sám nijako nekonal, Dobrá voľba podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní pre vážne podozrenia z naplnenia trestných činov šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, marenia úlohy verejným činiteľom, všeobecného ohrozenia a usmrtenia,“ doplnil Drucker.

Premiér Matovič opakovane obvinil ministra hospodárstva, že včas nenakúpil antigénové testy. Podľa premiéra na to životmi doplatí 4 300 ľudí a desiatky tisíc ľudí budú trpieť celoživotnými zdravotnými problémami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič je Sulíkovým spoluvinníkom, Dobrá voľba podáva podnet pre vážne podozrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo by nemalo medzeru vo výbere DPH riešiť opatreniami v oblasti priamych daní, tvrdia živnostníci
<< predchádzajúci článok
Nitriansky Jaguar spustil druhé kolo testovania, pripravených je päťtisíc antigénových testov

Matovič je Sulíkovým spoluvinníkom, Dobrá voľba podáva podnet pre vážne podozrenia - diskusné fórum čitateľov