04. marca 2007

McCarthy odpísal Bolton, gólová prestrelka v Londýne

Hrdinom jedného z dvoch nedeľňajších stretnutí najvyššej anglickej futbalovej súťaže Bolton Wanderers - Blackburn Rovers sa stal útočník hostí Benni McCarthy. Reprezentant Juhoafrickej republiky na ...

BOLTON 4. marca (WEBNOVINY) - Hrdinom jedného z dvoch nedeľňajších stretnutí najvyššej anglickej futbalovej súťaže Bolton Wanderers - Blackburn Rovers sa stal útočník hostí Benni McCarthy. Reprezentant Juhoafrickej republiky na Reebok Stadium dvakrát skóroval z penalty, a keďže v drese domácich sa dokázal gólovo presadiť len francúzsky zakončovateľ Nicolas Anelka, postaral sa tak o víťazstvo Blackburnu 2:1. Mužstvo trénera Sama Allardycea, do zostavy ktorého sa opäť nezmestila dvojica januárových posíl z FC Senec stopér Ľubomír Michalík a útočník Zoltán Harsányi, síce v prvej minúte nadstaveného času zásluhou Abdoulaya Fayeho vyrovnalo, gól však nebol uznaný pre postavenie mimo hry.

V druhom nedeľňajšom stretnutí vyhrával posledný West Ham na domácej pôde nad Tottenhamom po prvom polčase už 2:0, z triumfu 4:3 sa však napokon v londýnskom derby zásluhou dvoch presných zásahov v posledných dvoch minútach stretnutia tešili "kohúti", ktorí tak poskočili na ôsmu priečku Premier League.

Výsledky - nedeľa:
Bolton Wanderers - Blackburn Rovers 1:2 (0:0)
Góly: 87. Anelka - 58. a 68. McCarthy (oba z 11 m), 21 743 divákov
Ľubomír Michalík a Zoltán Harsányi (obaja Bolton) neboli ani na lavičke náhradníkov.

West Ham United - Tottenham Hotspur 3:4 (2:0)
Góly: 16. Noble, 41. Tevez, 85. Zamora - 51. J. Defoe (z 11 m), 63. Tainio, 89. Berbatov, 90. Stalteri, 34 966 divákov.