08. septembra 2011

 JAROSLAVĽ 8. septembra (WEBNOVINY) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev vo štvrtok odsúdil zlý bezpečnostný stav lietadiel v krajine a vyzval na dôkladné vyšetrenie stredajšej havárie, pri ktorej zahynul takmer celý hokejový tím Lokomotiv Jaroslavľ. Prezident v tejto súvislosti hovoril s ministrom dopravy Igorom Levitinom a ministrom pre mimoriadne situácie Sergejom Šojgom v obci Tunošna pri meste Jaroslavľ, asi 300 kilometrov severovýchodne od Moskvy, kde sa havária odohrala.
            
            "Vydal som rozkaz vyšetrovacej komisii a vláde, aby udalosť dôkladne prešetrili," povedal Medvedev po tom, čo položil kvety na miesto tragédie. "Situácia je poľutovaniahodná, dokazuje to séria leteckých nešťastí, ktoré sa odohrali toto leto. Takto to nemôže ísť ďalej," zdôraznil ruský prezident. Zdôraznil tiež, že pokiaľ krajina nemôže vyrobiť spoľahlivé stroje sama, musí ich nakúpiť v zahraničí. 
            
            Stredajšiu havária lietadla Jak-42 zatiaľ prežili dvaja ľudia, 43 ďalší toľko šťastia nemali. Dva predchádzajúce pády strojov Tu-134 a An-24 si vyžiadali viac než 50 obetí, čo podnietilo Medvedeva k výzve na stiahnutie lietadiel tohto typu z prevádzky. K tomuto kroku tiež prispela séria havárií menších lietadiel ako aj nedávne potopenie zastaranej výletnej lode na Volge, ktoré si vyžiadalo 122 ľudských životov.
            
            "Je to šok pre celú krajinu," uviedol tiež ruský prezident na mieste tragédie. Práve v hokejovej aréne Lokomotiv Jaroslavľ mal Medvedev vo štvrtok vystúpiť na výročnej politickej konferencii, teraz je štadión pietnym miestom.
            
            ODPORÚČAME:
            
            Hokejista Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla v Rusku 
            
            Napíšte svoj odkaz Paľovi Demitrovi
            
            Našli telá všetkých obetí leteckej katastrofy
            
            Tragédiu pri Jaroslavli mohlo spôsobiť nekvalitné palivo 
            
            Tréner Vůjtek mohol sedieť v lietadle Lokomotivu 
            
            Višňovský: Chcel by som tento deň zmazať zo svojho života 
            
            Nezabudneme, odkazujú Trenčania Demitrovi do neba 
            
            Premiérka Radičová vyjadrila sústrasť rodine Pavla Demitru 
            
            Skláňam sa pred Paľom, pred veľkým človekom, napísal Hamšík
            
            Smútiaci môžu kondolovať v Primaciálnom paláci 
            
            Štart KHL je dočasne odložený