24hod.sk    Radíme

02. apríla 2022

Medvedí cesnak vyženie z tela bacily, nebezpečné toxíny a naštartuje imunituV dnešnej dobe stále častejšie dostávame do tela hromady toxínov a zlých látok, ktoré naše telo zaťažujú.Zdieľať
Medvedí cesnak vyženie z tela bacily, nebezpečné toxíny a naštartuje imunitu

Tým sa samozrejme oslabuje aj náš imunitný systém, čoho následkom sme náchylnejší na viac chorôb a zdravotných problémov. Nebezpečný je tiež stres a zlá nálada, pretože práve tie sú často príčinou mnohých životných problémov. Samozrejme existuje celý rad metód, rád a postupov, ako sa toxínov zbaviť a imunitu posilniť, ale užívanie medvedieho cesnaku patrí medzi tie najlepšie. Sila tejto rastlinky, ktorá rastie iba na určitých miestach a len veľmi krátku dobu v roku, je neuveriteľná.

Prvá jarná bylina

Ide o významnú rastlinku, ktorá dokáže rásť vo veľmi hojnom počte, čím vie vytvoriť nádherné zelené koberce. Poznáte ju aj podľa charakteristickej štipľavej vône. Táto vôňa je však ostrejšia a sviežejšia. Je to jedna z prvých bylín, ktorú môžete na jar, na prelome marca a apríla, vidieť v lese rásť. Ide o veľmi obľúbenú rastlinku s všestranným využitím.

Zakázaný zber

Ako už sme sa zmienili, medvedí cesnak má veľmi charakteristickú vôňu, ale jeho chuť je neuveriteľne jemná, o dosť jemnejšia ako u cesnaku klasického. Medvedí cesnak je samozrejme známy a mnoho ľudí si pre neho jazdí vo veľkom množstve. Na mnohých miestach je jeho zber preto zakázaný, najmä v chránených oblastiach prírody. Aj napriek tomu je stále v hojnej miere zbieraný mnohými ľuďmi. A aký je dôvod jeho masívneho zberu? Medvedí cesnak skvele prečisťuje telo, odstraňuje nebezpečné toxíny a škodliviny, a výrazne posilňuje imunitný systém.

Pozor na konvalinku

Zber sa rozhodne oplatí pre účinky tejto bylinky, avšak si dávajte pri zbere pozor, aby ste si cesnak nepomýlili s konvalinkou, ktorá vyzerá veľmi podobne a rastie v rovnakom období. Konvalinka je jedovatá, ale málokedy sa vyskytujú tieto rastlinky pri sebe. Na zber medvedieho cesnaku sa odporúča hľadať miesta, kde je ho naozaj veľa a tvoria tzv. koberce. Tu budete mať istotu, že zbierate naozaj medvedí cesnak. Doma ho samozrejme ešte skontrolujte a nezabudnite opláchnuť.

Pozitívne účinky na zdravie

Teraz sa pozrieme na účinky medvedieho cesnaku. Podporuje imunitný systém, chráni zdravie a má mnoho anti účinkov pre vnútornú aj vonkajšiu časť tela. Zlepšuje stav pokožky a urýchľuje hojenie kože. Detoxikuje organizmus a zlepšuje dýchacie cesty, močové cesty a tráviacu sústavu. Znižuje vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak a je účinnou prevenciou proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Vďaka močopudným účinkom zbavuje telo nadmerného množstva vody. Pomáha zlepšiť funkciu mozgu, pamäte a pôsobí ako balzam na nervový systém. Konzumácia tejto bylinky napríklad v šaláte, peste alebo polievke sa rozhodne oplatí. Chutí skvele a mnoho ľudí hlási, že po ňom dokonca začalo aj chudnúť. Akonáhle to bude možné, nazbierajte si pár listov a vyskúšajte medvedí cesnak tiež.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/medvedi-cesnak-vyzenie-z-tela-bacily-nebezpecne-toxiny-a-nastartuje-imunitu-cl770198.html