24hod.sk    Z domova

24. júla 2021

Medzinárodné letecké dni SIAF budú v Kuchyni, na jubilejnom ročníku sa predstaví 14 krajínJubilejný desiaty ročník podujatia Medzinárodné letecké dni SIAF sa uskutoční 4. a 5. septembra na ...Zdieľať
18 2 676x451 24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Jubilejný desiaty ročník podujatia Medzinárodné letecké dni SIAF sa uskutoční 4. a 5. septembra na leteckej základni Kuchyňa. Informoval o tom minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti.


Vysvetlil, že letisko Sliač, na ktorom sa podujatie konalo od roku 2011, v súčasnosti prechádza zásadnou a nevyhnutnou rekonštrukciou pred dodaním nových stíhacích lietadiel F-16 pre Vzdušné sily Ozbrojených síl SR.

Naď priblížil, že na podujatí sa predstavia účastníci zo 14 krajín sveta. Slovenské vzdušné sily plánujú otvoriť podujatie preletom stíhacieho lietadla MiG-29, vrtuľníkov Mi-17 a UH-60 Black Hawk, lietadla L-39 a tiež dopravného lietadla C-27J Spartan.

„Hneď na úvod programu sa tiež predstavia aj parašutisti ozbrojených síl zoskokom s vlajkami zúčastnených štátov. Na SIAF-e budú pripravené aj viaceré statické ukážky ďalšej techniky Ozbrojených síl SR,“ doplnil.
Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodné letecké dni SIAF budú v Kuchyni, na jubilejnom ročníku sa predstaví 14 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/medzinarodne-letecke-dni-siaf-budu-v-kuchyni-na-jubilejnom-rocniku-sa-predstavi-14-krajin-cl758027.html