05. januára 2008

Meszároš pomohol Ottawe k výhre nad Buffalom

Andrej Meszároš prispel gólom a asistenciou k triumfu hokejistov Ottawy 5:3 na ľade Buffala v piatkovom stretnutí NHL. Slovenský obranca si najskôr pripísal podiel na otváracom góle zápasu z hokejky ...

NEW YORK 5. januára (WEBNOVINY) - Andrej Meszároš prispel gólom a asistenciou k triumfu hokejistov Ottawy 5:3 na ľade Buffala v piatkovom stretnutí NHL. Slovenský obranca si najskôr pripísal podiel na otváracom góle zápasu z hokejky Codyho Bassa, ktorý bol pre neho vôbec prvý v NHL, a potom na začiatku druhej tretiny využil presilovú hru. Buffalo tak zaznamenalo už piatu prehru za sebou, navyše počas čiernej série skórovali jeho hráči len osemkrát. "Určite potrebujeme byť viac produktívni. Momentálne prepadávame v rôznych činnostiach," hneval sa tréner Sabres Lindy Ruff. Senators rozhodli o plnom bodovom zisku v závere zápasu. Za stavu 3:3 v rozpätí necelých troch minút presne trafili opory Dany Heatley a Daniel Alfredsson. "Presne kvôli tomuto potrebujete špičkových hráčov, ak chcete byť úspešní," povedal spokojný tréner Ottawy John Paddock. Hráči Philadelphie zasypali Martina Brodeura 36 strelami, ale skúsený gólman nepustil ani jednu zas svoj chrbát vychytal New Jersey víťazstvo 3:0. Pre Brodeura to bol už 96. shutout v základnej časti v kariére a atakuje rekord Terryho Sawchuka (103). "Vychytal som ich, vyhrali sme a všetci sú spokojní. Ja takisto," poznamenal Brodeur, ktorý k 96 shutoutom v základnej časti pridal aj 22 v play off. Po zápase sa však viac diskutovalo o incidente, ktorý sa odohral v strede druhej tretiny. Centra Devils Travisa Zajaca, autora druhého gólu, totiž pohrýzol do prsta v jednom zo súbojov pred bránkou veterán Derian Hatcher. "Dostal som sa do jeho blízkosti a pokúsal ma. Pocítil som bolesť a videl krv," tvrdil Zajac, ktorý nedohral druhú tretinu a do hry sa vrátil až v tretej. Na otázku, či s ním Hatcher o incidente rozprával, odpovedal: "Mal som prst v jeho ústach. Nemyslím si, že by mal so mnou hovoriť." V drese Philadelphie nastúpil po povolaní z farmy aj slovenský útočník Štefan Ružička. Carolina tentoraz ustrážila Iľju Kovaľčuka a zvíťazila nad Atlantou 4:3. Ruský útočník síce zaznamenal bod za prihrávku, ale oproti predchádzajúcemu vzájomnému súboju, keď momentálne najlepší strelec súťaže zaznamenal štyri body, to bolo málo. O výhre Hurricanes rozhodol necelé štyri minúty pred koncom Cory Stillman, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov. Jednotku v bránke Anaheimu Jeana-Sebastiana Giguera výborne nahradil Švajčiar Jonas Hiller, ktorý v súboji proti Chicagu inkasoval len raz a vychytal víťazstvo 2:1. Giguere mal na rannom rozkorčuľovaní príznaky chrípky, a tak do bránky išiel švajčiarsky nováčik. Okrem 20 úspešných zákrokov mu k výhre pomohlo aj šťastie. Hostia totiž niekoľkokrát nastrelili žŕdku jeho bránky. "Sme radi, že máme takých výborných brankárov. Dúfame, že Jonas to dokáže aj v ďalších zápasoch," povedal kouč Anaheimu Randy Carlyle, ktorý poslal Hillera do bránky siedmykrát v sezóne. Výsledky: Anaheim - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Góly: 1. Perry (O´Donnell, Getzlaf), 20. Kunitz (Perry, S. Niedermayer) - 22. Sharp (Kane, Versteeg). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:21. Brankári: Hiller - Chabibulin. Diváci: 17 174. New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Góly: 10. Martin (Oduya, Eliáš), 18. Zajac, 33. Eliáš (Greene, Langenbrunner). Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:36. Brankári: Brodeur - Biron. Diváci: 17 625. Buffalo - Ottawa 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) Góly: 32. Kotalík (Vanek, Connolly), 52. Hecht (Vanek, Pominville), 54. M. Ryan (Stafford, Campbell) - 4. Bass (Fisher, MESZÁROŠ), 22. MESZÁROŠ (Robitaille, Vermette), 31. Spezza (L. Richardson, Schubert), 56. Heatley (Alfredsson, Volčenkov), 58. Alfredsson (Spezza). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Peters - McGrattan na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:27. Brankári: R. Miller (31. Thibault) - Emery. Diváci: 18 690. Atlanta - Carolina 3:4 (2:0, 1:3, 0:1) Góly: 1. Recchi (T. White, Enström), 13. T. White (Kovaľčuk, Recchi), 24. Dupuis (Perrin) - 21. Ray Whitney (E. Staal, Commodore), 26. E. Staal (Hamilton, Borer), 37. Borer (K. Aucoin, Stillman), 57. Stillman (Ray Whitney, E. Staal). Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 26:33. Brankári: Lehtonen - Leighton. Diváci: 16 097.