Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2021

Meteorológovia varujú pred povodňami, pre viaceré okresy Slovenska vydali výstrahu tretieho stupňaMeteorológovia varujú pred povodňami z trvalého dažďa vo viacerých okresoch. Hydrologickú výstrahu tretieho stupňa vyhlásili v okresoch Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok a Žilina v okolí rieky ...Zdieľať
1_z6f4102 1 676x450 18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Meteorológovia varujú pred povodňami z trvalého dažďa vo viacerých okresoch. Hydrologickú výstrahu tretieho stupňa vyhlásili v okresoch Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok a Žilina v okolí rieky Rajčanka.


Tretí rizikový stupeň platí aj pre okresy Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Banská Bystrica, Levice – východ, Košice okolie v okolí rieky Hornád a Trebišov v okolí rieky Roňava. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.

Druhý rizikový stupeň vyhlásil SHMÚ v okresoch Liptovský Mikuláš, Žilina – sever, Čadca, Kysucké nové meste, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Nitra, Zlaté Moravce, Partizánske, Levice – západ, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Brezno, Veľký Krtíš, Lučenec, Revúca, Rožňava, Sabinov a Prešov na rieke Torysa. V mnohých ďalších okresoch platí riziko prvého stupňa pred povodňami.

Výstrahu druhého stupňa pred dažďom meteorológovia vyhlásili v okrese Kežmarok, Poprad a Tvrdošín. „Vzhľadom na predchádajúce zrážky a nasýtenosť povodí predstavuje tento úhrn zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ skonštatoval SHMÚ.


Zdroj: Webnoviny.sk - Meteorológovia varujú pred povodňami, pre viaceré okresy Slovenska vydali výstrahu tretieho stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová vymenovala Naďa za predsedu Najvyššieho správneho súdu SR (video)
<< predchádzajúci článok
Biden vyzýva na zastavenie bojov v Izraeli, konflikt si za pár dní vyžiadal už vyše 200 obetí

Meteorológovia varujú pred povodňami, pre viaceré okresy Slovenska vydali výstrahu tretieho stupňa - diskusné fórum čitateľov