15. februára 2012

Miami Heats ide za triumfom ako stroj, Lin robí zázraky

Basketbalový objav Jeremy Lin robí zázraky na počkanie a súperov New Yorku privádza do zúfalstva. V utorok čaroval na palubovke Toronta, kde domáci ešte dve minúty pred koncom viedli o ...

jeremy lin NEW YORK 15. februára (WEBNOVINY) - Basketbalový objav Jeremy Lin robí zázraky na počkanie a súperov New Yorku privádza do zúfalstva.

V utorok čaroval na palubovke Toronta, kde domáci ešte dve minúty pred koncom viedli o päť bodov a zdalo sa, že séria piatich víťazstiev Knicks je na konci.

Najskôr však Iman Shumpert vzal loptu Josému Calderónovi a nekompromisne zavesil a potom prišli Linove dve trojbodové akcie: zakončený prienik pod kôš s faulom a premenený trestný hod a potom 9 sekúnd pred klaksónom za stavu 87:87 chladnokrvná trojka!

"Veľa nad tým nepremýšľam, stačí mi, že tréner a spoluhráči mi na konci zápasu veria. Mám takéto závery rád," povedal Američan s taiwanským pôvodom, ktorý nastrieľal 27 bodov a pripísal si aj kariérne maximum - 11 asistencií.

V netradičnej role nahrávača sa pri absencii Derricka Rosa ocitol krídelník Chicaga Luol Deng a bolo z toho takisto 11 asistencií a takisto kariérny rekord. Líder Východnej konferencie aj vďaka jeho 23 bodom zdolal doma 14. tím Západu Sacramento 121:115 a odrazil útok Miami na prvú priečku.

Bulls viedli v záverečnej štvrtine už o 19 bodov, ale Kings náskok stiahli na rozdiel jedného koša z hry a domácich zachránili presné ruky Kyla Korvera a Denga z trestných hodov.

Zľava: Basketbalista Chicaga Bulls Luol Deng v súboji o loptu s Marcusom Thorntonom zo Sacramenta King v rámci vzájomného zápasu zámorskej NBA. Foto: SITA/APVíťazstvo zabezpečilo trénerovi Chicaga Tomovi Thibodeauovi miesto na lavičke výberu Východnej konferencie v Zápase hviezd a ten vedel, komu za to poďakovať: "Luol má všetko, čo tím potrebuje. Keď nám chýbajú body, skóruje, keď treba tvoriť hru, ujme sa toho. V obrane je stále rovnako dobrý, v doskokoch tiež a jeho vodcovské schopnosti sú úžasné."

Utorkové víťazstvo Miami 105:90 sa rodilo ľahšie, a to na ihrisku piateho tímu konferencie Indiany. Heat zlomili odpor Pacers už v prvom polčase, keď domácim nastrieľali 68 bodov a vypracovali si 29-bodový náskok.

"Chlapci k tomu pristúpili ako ku veľkej výzve, aká tu nebola 40 rokov," pochválil tréner Erik Spoelstra svojich zverencov, ktorí odohrali tretí zápas vonku za tri dni.

Všetky vyhrali, čo sa naposledy podarilo Phoenixu v roku 1979, a vždy dvojciferným rozdielom, čo zase naposledy predviedli Milwaukee Bucks v sezóne 1970/71.