20. októbra 2012

Michalovské hádzanárky postúpili do tretieho kola PVP

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili do 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) žien 2012/2013. Zverenky trénera Jána Packu síce v sobotňajšom odvetnom stretnutí na pôde HK ...

iuventa VESELÍ NAD MORAVOU 20. októbra (WEBNOVINY) - Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili do 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) žien 2012/2013.

Zverenky trénera Jána Packu síce v sobotňajšom odvetnom stretnutí na pôde HK Britterm Veselí nad Moravou podľahli tesne 23:24 (12:14), ale keďže pred týždňom zdolali svojho českého súpera v domácom prostredí osemgólovým rozdielom, v súčte boli lepšie o sedem presných zásahov a budú pokračovať na európskej scéne.

Zemplínčanky čaká v 3. kole PVP (10./11. 11. - 17./18. 11. 2012) ruské družstvo Rostov na Done.

Výsledok - sobota - PVP žien 2012/2013 - 2. kolo - odveta:

HK Britterm Veselí nad Moravou (ČR) - Iuventa Michalovce (SR) 24:23 (14:12) – prvý zápas 22:30, do 3. kola PVP postupuje Iuventa

Úvod odvety vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré rýchlo zlikvidovali polovicu z osemgólového manka z prvého zápasu. Hádzanárky Veselí viedli v 18. min 11:7, ale Michalovčanky potom zabrali a päť minút pred koncom I. polčasu sa dotiahli na 11:12.

Na prestávku odchádzali hráčky slovenského šampióna s dvojgólovým mankom (12:14). Aj po zmene strán si české družstvo udržiavalo vedenie, ktoré však najviac narástlo na tri góly.

Iuvente sa podarilo zásluhou Wollingerovej vyrovnať v 55. min na 22:22. Za stavu 23:23 nepremenila hosťujúca Tobiašová pokutový hod, na druhej strane bola zo sedmičky úspešná Salčáková a rozhodla o tesnom víťazstve domácich (24:23). Z postupu sa však tešili Michalovčanky.