24hod.sk    Z domova

25. júla 2021

Mikulec je predĺženou rukou Matoviča a ide mu o osobnú politickú pomstu, Hlas podporí jeho odvolanieStrana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) je pripravená podporiť návrh na odvolanie ministra vnútra SRZdieľať
roman mikulec 676x430 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) je pripravená podporiť návrh na odvolanie ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO). Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Mikulec nemá dostatočnú podporu


Podľa strany nedeľné zablokovanie schôdze potvrdzuje, že minister nemá dostatočnú podporu koaličných poslancov Národnej rady SR. Mikulca strana radí medzi najslabších ministrov vnútra v histórii Slovenska.

„Mikulec je takzvaný podmienečný minister, nakoľko už jeho prvé hlasovanie o nedôvere potvrdilo, že nemá nadpolovičnú dôveru u vládnych poslancov. V rezorte prebieha vojna policajtov, vznikla účelová vyšetrovacia skupinka a snahy inšpekcie prešetriť manipulovanie kajúcnikov boli zastavané mocenskými personálnymi rozhodnutiami. Roman Mikulec je len predĺženou rukou Igora Matoviča, ktorému nejde o nastoľovanie spravodlivosti na Slovensku, ale o osobnú politickú pomstu,“ napísala Medveď Macíková.

Niektorí ho prezývajú bývalý minister


Podľa lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho aj samotní koaliční poslanci Mikulca nazývajú bývalý minister. Z tohto dôvodu vníma strana zvolanie mimoriadnej schôdze ako šancu pre koaličných poslancov vyjadriť svoj názor na Mikulca priamo pri hlasovaní v pléne.

Dnes sa mala uskutočniť mimoriadna schôdza, na ktorej mal čeliť minister vnútra odvolávaniu. Parlament nebol dvakrát uznášaniaschopný, a tak podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO) určil ako ďalší rokovací deň pondelok 26. júla. Schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).


Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec je predĺženou rukou Matoviča a ide mu o osobnú politickú pomstu, Hlas podporí jeho odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/mikulec-je-predlzenou-rukou-matovica-a-ide-mu-o-osobnu-politicku-pomstu-hlas-podpori-jeho-odvolanie-cl758048.html