Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. októbra 2021

Minister obrany Naď navštívi v USA aj výrobnú linku stíhačiek F-16Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v piatok ...Zdieľať
bp_1441 676x451 22.10.2021 (Webnoviny.sk) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v piatok odletí na týždňovú návštevu Spojených štátov amerických (USA).


V New Yorku šéf rezortu obrany podpíše Memorandum o porozumení medzi vládou Slovenskej republiky a Organizáciou Spojených národov (OSN), v ktorom sa vláda zaviazala poskytnúť mierovým silám OSN na Cypre (UNFICYP) 190 príslušníkov pešej roty a 37 ženistov.

Pôvodné Memorandum o porozumení bolo podpísané ešte 7. februára 2002 v New Yorku. Cieľom nových memoránd je aktualizácia formy zmluvných dokumentov. Program Naďa poskytla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Okrem toho sa minister v New Yorku stretne so stálym predstaviteľom Slovenskej republiky pri OSN Michalom Mlynárom a šéfom podporných operácií OSN Atulom Khareom. V meste Greenville navštívi výrobnú linku stíhačiek F-16. Následne ho v hlavnom meste USA Washington prijme minister obrany Spojených štátov amerických Lloyd James Austin III.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister obrany Naď navštívi v USA aj výrobnú linku stíhačiek F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dedinka Lúčka tragicky zasiahnutá pandémiou venovala lipu obetiam Covidu-19
<< predchádzajúci článok
Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade

Minister obrany Naď navštívi v USA aj výrobnú linku stíhačiek F-16 - diskusné fórum čitateľov