Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. februára 2021

Ministerstvo schválilo tisíce žiadostí o pomoc s nájomným, najviac ich je z gastra či fitnescentierMinisterstvo hospodárstva SR schválilo podnikateľom zasiahnutým druhou vlnouZdieľať
gettyimages 1156506173 min 1 676x451 24.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR schválilo podnikateľom zasiahnutým druhou vlnou pandémie 9 127 žiadostí o pomoc s nájomným a vyplatilo viac ako 13 mil. eur. Ako informuje rezort, ak je žiadosť správne vyplnená, peniaze odchádzajú podnikateľom v priemere do piatich dní od jej podania. „Najviac žiadostí na nájomné prichádza z oblasti gastra či fitnescentier,“ doplnil minister hospodárstva Richard Sulík.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuNárok na dotácie v druhej vlne majú nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj obmedzené prevádzky z dôvodu zákazu vychádzania. Žiadať teda môžu aj tí, ktorí síce mali otvorené, no zákazníci sa do ich prevádzok nemohli dostať. Podnikatelia môžu o dotácie žiadať do 31. marca 2021.

V rámci prvej vlny ministerstvo hospodárstva vyhovelo 19 359 žiadostiam a vyplatilo takmer 40 mil. eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo schválilo tisíce žiadostí o pomoc s nájomným, najviac ich je z gastra či fitnescentier © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kauze smrti Violy Macákovej zastavila polícia trestné stíhanie
<< predchádzajúci článok
Odborári s novelou Zákonníka práce ostro nesúhlasia, chcú ju napadnúť na Ústavnom súde

Ministerstvo schválilo tisíce žiadostí o pomoc s nájomným, najviac ich je z gastra či fitnescentier - diskusné fórum čitateľov