Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. marca 2021

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje zmeny v ambulanciách, vzniknúť by mali nové v najkritickejších regiónochMinisterstvo zdravotníctva SR pripravuje reformu ambulancií. Vzniknúť by mali nové ambulancie, rezort chce podporovať ich otváranie v najkritickejších regiónoch.Zdieľať
ambulancie

Cieľom reformy primárnej ambulantnej sféry je tiež nové nastavenie siete všeobecných lekárov.

Zlepšiť by sa mala dostupnosť kvalitnej zdravotnej starostlivosti a medici by mali byť motivovaní po štúdiu ostať pracovať na Slovensku. Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová v tlačovej správe pripomenula, že na Slovensku máme oproti ostatným krajinám nízky počet všeobecných lekárov. Časť z nich pritom čoskoro dovŕši dôchodkový vek alebo už v dôchodkovom veku sú.

Pripravovaná reforma má podľa štátnej tajomníčky Jany Ježíkovej pritiahnuť do ambulantnej sféry nových lekárov, aby v budúcnosti po odchode časti lekárov do dôchodku nebolo obmedzené poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Vedenie ministerstva v týchto dňoch o vízii diskutuje so všetkými kľúčovými partnermi v zdravotníctve – s ambulantnými lekármi a odbornými spoločnosťami, zástupcami samosprávnych krajov či zdravotnými poisťovňami. Následne bude dokument predstavený aj širokej verejnosti,“ dodala Eliášová.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti po útoku vo švédskom Vetlande skúmajú možné teroristické väzby
<< predchádzajúci článok
Okolnosti použitia 35 miliónov objednaných testov na domáce samotestovanie sú stále neznáme

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje zmeny v ambulanciách, vzniknúť by mali nové v najkritickejších regiónoch - diskusné fórum čitateľov