11. júna 2006

Moravcová v Loulé dvakrát najrýchlejšia

Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová zvíťazila v sobotu v oboch svojich štartoch na medzinárodnom plaveckom mítingu v portugalskom Loulé, kde pláva v rámci prípravy na nadchádzajúce ...

LOULÉ 11. júna (WN/SITA) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová zvíťazila v sobotu v oboch svojich štartoch na medzinárodnom plaveckom mítingu v portugalskom Loulé, kde pláva v rámci prípravy na nadchádzajúce majstrovstvá Európy v Budapešti. Šesťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska bola najrýchlejšia na 50 m voľným spôsobom, keď výkonom 25,78 s vytvorila nový rekord podujatia. Za vlastným slovenským rekordom z roku 2002 zaostala o 69 stotín sekundy. Rovnako pri víťazstve na obľúbenej motýľkarskej stovke prekonala časom 59,60 s dovtedy historicky najrýchlejší čas podujatia. Preteky v Loulé sú pre Moravcovú posledným súťažným vystúpením pred ME v Budapešti, ktoré sú na programe na prelome júla a augusta. Odchovankyňa piešťanského plávania absolvuje záverečnú prípravu na šampionát tradične v Dallase, kde sa dlhodobo pripravuje pod vedením amerického trénera Steva Collinsa.