23. novembra 2022

MS vo futbale 2022 v Katare: Favorizovaní Nemci sa postarali o ďalšie prekvapenie, podľahli Japoncom

Futbalové majstrovstvá sveta v Katare priniesli v stredu ďalšie veľké prekvapenie, v základnej E-skupine totiž favorizovaní Nemci podľahli Japoncom 1:2. Zverenci trénera

wcup_germany_japan_soccer_02357 af1b87739e1b4a7ba4733b6eb78bd8d9 676x451 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Futbalové majstrovstvá sveta v Katare priniesli v stredu ďalšie veľké prekvapenie, v základnej E-skupine totiž favorizovaní Nemci podľahli Japoncom 1:2.

Zverenci trénera Hans-Dieter Flick viedli v prvom polčase zásahom Ilkaya Gundogana a mali množstvo ďalších šancí, gólovú poistku však nepridali a húževnatí japonskí futbalisti im v druhej polovici druhého polčasu uštedrili dva údery.

Najprv 75. minúte vyrovnal Ricu Doan a o osem minút neskôr Takuma Asano poslal do vedenia japonský výber. V závere sa už stav nezmenil a po prvom súboji sú tak bližšie k postupu do osemfinále hráči ázijského výberu.

Nemci sú už na svojom dvadsiatom svetovom šampionáte a len tretíkrát prehrali vo svojom prvom súboji na turnaji. Štvornásobní majstri sveta vyšli bodovo naprázdno predtým aj v rokoch 1982 a 2018.

Výsledky stredajších stretnutí na XXII. majstrovstvách sveta vo futbale v Katare:

Belgicko - Kanada (20.00)

Zdroj: Webnoviny.sk - MS vo futbale 2022 v Katare: Favorizovaní Nemci sa postarali o ďalšie prekvapenie, podľahli Japoncom © SITA Všetky práva vyhradené.