Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. marca 2023

Muž sekerou zabil a rozporcioval psa, pri dokázaní viny mu hrozí šesť mesiacov až tri rokyZ trestného činu týrania zvierat obvinil vyšetrovateľ odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminalityZdieľať
310399483_2115611371982885_4014882894455910898_n 676x380 31.3.2023 (SITA.sk) - Z trestného činu týrania zvierat obvinil vyšetrovateľ odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru 29-ročného muža z Chminianskych Jakubovian, ktorý zabil a rozporcioval labradorského retrievera. Po dokázaní viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Suka patrila inej osobe


Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová, podľa zistení enviropolicajtov mal muž minulý týždeň v drevárni za rodinným domom utýrať samicu psa plemena labradorský retriever patriacu inej osobe z rovnakej obce.

„Tupou stranou sekery ju mal udrieť po hlave, oddeliť hlavu a predné končatiny, zavesiť na hák, stiahnuť z kože a torzo tela rozdeliť na dve polovice,“ uviedla Bárdyová.

Zastavenie políciou


Takto spracované zviera chcel podľa policajnej hovorkyne odniesť spolu s ďalšou osobou, ktorú si zavolal na pomoc. Mužov pri prenášaní zastavila policajná hliadka.

„Policajti hneď, ako zistili, čo sa stalo, privolali kolegov z enviropolície. Tí následne zistili, že hlava, hrudníkové končatiny, koža a vnútornosti psa boli ponechané v plastovej nádobe na mieste, kde došlo k usmrteniu psa,“ dodala Bárdyová.

Polícia v tejto súvislosti upozornila občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním, pričom v závislosti od okolností skutku môže byť takéto konanie aj trestným činom.


Zdroj: SITA.sk - Muž sekerou zabil a rozporcioval psa, pri dokázaní viny mu hrozí šesť mesiacov až tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
 Ministerstvo vnútra sa ohradzuje voči konštatovaniu o manipulácii s utajovanými informáciami a Mikulec zákon neporušil
<< predchádzajúci článok
Brusel chce udržať pod kontrolou stimuly z USA, americkým dotáciám hrozí oznamovacia povinnosť