21. júla 2025

21.7.2025 (SITA.sk) - Najmenej 16 ľudí, prevažne študentov, zahynulo, keď cvičné lietadlo bangladéšskych vzdušných síl v pondelok narazilo do školského areálu v hlavnom meste Dháka. Informovala o tom vláda krajiny.
Ďalších viac ako sto ľudí pri nehode utrpelo zranenia, pričom najmenej 83 previezli do viacerých nemocníc, uviedol úrad dočasného bangladéšskeho premiéra Muhammada Júnusa. Lietadlo F-7 BJI čínskej výroby vzlietlo o 13:06 miestneho času a krátko nato sa zrútilo v areáli vysokej školy.
Júnus v príspevku na sieti X v súvislosti s haváriou vyjadril „
hlboký smútok a žiaľ“. „
Strata, ktorú utrpeli letectvo, študenti, rodičia, učitelia a zamestnanci vysokej školy Milestone, ako aj ďalší postihnutí touto nehodou, je nenapraviteľná,“ uviedol.
Zdroj: SITA.sk - Na areál vysokej školy v Bangladéši spadlo vojenské lietadlo, zomrelo najmenej 16 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.