24hod.sk    Kultúra

20. októbra 2017

Na festivale ASTORKA 2017 sa predstavia aj divadelníci z TalianskaTohtoročný divadelný festival Astorka 2017 prinesie i predstavenie talianskeho súboru Teatro delle Albe z Ravenny.Zdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Jakub Kotian
 
Bratislava 20. októbra (TASR) – Tohtoročný divadelný festival Astorka 2017 prinesie i predstavenie talianskeho súboru Teatro delle Albe z Ravenny. Ich inscenáciu Hukot vody, inšpirovanú osudom tisícov migrantov každoročne umierajúcich vo vlnách Stredozemného mora, si návštevníci festivalu budú môcť pozrieť v stredu 25. októbra.


"Inscenácia bude síce v taliančine, ale bude použité titulkové zariadenie," informovala Lucia Forman, hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ktorý je zriaďovateľom organizátora festivalu, Divadla Astorka Korzo '90.

Program 13. ročníka festivalu sa začína v utorok 24. októbra. Hosťami tohtoročného podujatia sú známe české súbory ako napríklad Dejvické divadlo či Švandovo divadlo, ale aj budapeštianske divadlo Katona József Színhás.

Popri hlavnom programe je pripravený aj sprievodný program - scénické rozhovory, koncerty, výstavy i premietania filmov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/na-festivale-astorka-2017-sa-predstavia-aj-divadelnici-z-talianska-cl543156.html