Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2022

Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvoUkrajina na Haďom ostrove opäť vztýčila svoju vlajku po tom, ako z neho minulý týždeň ustúpili ruskí vojaci. Oznámila to v pondelok hovorkyňa južného velenia ukrajinskej ...Zdieľať
russia_ukraine_51569 39714323b3a34ad69319ed70c62fc240 676x380 4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina na Haďom ostrove opäť vztýčila svoju vlajku po tom, ako z neho minulý týždeň ustúpili ruskí vojaci. Oznámila to v pondelok hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humenjuková. „Územie Hadieho ostrova sa vrátilo pod jurisdikciu Ukrajiny," povedala na tlačovej konferencii. Informuje o tom portál news.sky.com.Minulý týždeň ukrajinská armáda donútila Rusko, aby sa stiahlo z čiernomorského ostrovčeka nachádzajúceho sa juhovýchodne od Odesy, ktorý Moskva obsadila na začiatku vojny. Rusko využilo Hadí ostrov na zavedenie blokády exportu z Ukrajiny, ktorá je jedným z najväčších vývozcov obilia na svete. Ústup Kremľa znamenal významné víťazstvo pre ukrajinskú armádu.


Rusko uviedlo, že sa rozhodlo z ostrovčeka odísť, aby urobilo „gesto dobrej vôle" a ukázalo, že Moskva nerobí prekážky v snahe OSN otvoriť koridor na prepravu obilia z Ukrajiny. Kyjev tvrdí, že donútil ruské sily na odchod z Hadieho ostrova delostreleckou a raketovou paľbou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odchod Matoviča je záujme Slovenska, povedal Žiak a Klus sa odvolal Hegera, podľa ktorého sú všetky možnosti otvorené
<< predchádzajúci článok
Slovenská pošta sa zapojila do súťaže o najkrajšiu poštovú známku, môžete zahlasovať online (foto)