Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2022

Na jesenné župné a komunálne voľby štát vyčlenil 18 miliónov eurNa zabezpečenie jesenných spojených volieb do orgánov miest a obcí a samosprávnych krajov vyčlenil štát 18 miliónov eur. Vyplýva to z Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov ...Zdieľať
gettyimages 507707090 676x448 28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na zabezpečenie jesenných spojených volieb do orgánov miest a obcí a samosprávnych krajov vyčlenil štát 18 miliónov eur. Vyplýva to z Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov v roku 2022, ktorý dnes schválila vláda.


Konkrétne je čiastka 14 707 888 eur vyčlenená v rámci rozpočtu rezortu vnútra a ďalšie 3 349 500 eur v rozpočte Štatistického úradu SR.

Finančné prostriedky Ministerstva vnútra SR budú použité najmä na zabezpečenie úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií a odmien členom a zapisovateľom okresných volebných komisií, obvodných volebných komisií, miestnych volebných komisií a okrskových volebných komisií, úhrady tlače hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných
miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania volieb, na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií (hovorné) formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške piatich eur pre každú miestnu volebnú komisiu a každú okrskovú volebnú komisiu," uvádza sa v dokumente.

Finančné prostriedky určené pre Štatistický úrad SR podľa materiálu zahŕňajú výdavky
na spracovanie výsledkov volieb.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí súčasne s voľbami do orgánov samosprávnych krajov na sobotu 29. októbra.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na jesenné župné a komunálne voľby štát vyčlenil 18 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko nakúpi 152 švédskych bojových vozidiel, nová technika za miliardy eur nahradí tú polstoročnú (video)
<< predchádzajúci článok
Slovenskí ministri podporujú návrh o vstupe Švédska a Fínska do NATO, je ešte potrebný súhlas parlamentu