24hod.sk    Auto moto

27. mája 2020

Na nákup elektromobilu dajú až 12-tisíc eur, Francúzi chcú zachrániť automobilový priemyselFrancúzski spotrebitelia od budúceho týždňa môžu dostať vládnu subvenciu v sume do 12-tisíc eur na nákup elektrického auta.Zdieľať
nákup elektromobilu

 

Ide o súčasť plánu na záchranu automobilového odvetvia krajiny, ktorému obrovské straty spôsobili reštrikcie vyvolané pandémiou koronavírusu.

Francúzska vláda chce do odvetvia celkovo napumpovať vyše 8-miliárd eur a krízu chce využiť na to, aby sa z krajiny stal najväčší výrobca elektromobilov v Európe.

Súčasťou plánu prezidenta Emmanuela Macrona sú vládne garancie na úvery v objeme 5-miliárd eur pre automobilku Renault.

Nový program zahŕňa dlhodobejšie investície do inovatívnych technológií. Macron predstavil plán, ktorý ráta s výrobou jedného milióna elektrických áut vo Francúzsku do roku 2025.

„Musíme odvetvie nielen zachrániť, ale transformovať ho,“ uviedol. Francúzsky automobilový sektor zamestnáva 400-tisíc ľudí a je významnou súčasťou priemyselného odvetvia krajiny.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/na-nakup-elektromobilu-daju-az-12-tisic-eur-francuzi-chcu-zachranit-automobilovy-priemysel-cl737635.html